Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Pro příznivce volejbalu: Jak dnes Zlín porazil Pražany 3:0 a trenér se přesto zlobil (video rozhovory s trenéry + video z konce utkání + zpravodaj k utkání + FOTO)

Volejbalisté Zlína nedopustili překvapení a v sobotním extraligovém utkání porazili tým ČZU Praha tři nula na sety. Utkání ale nebylo tak jednoznačnou záležitostí jak ukazuje výsledek, zejména ve třetím setu se domácí báli o výsledek. Jednoznačný náskok totiž v závěru téměř ztratili, soupeř se k nim dotáhl na skóre 22:24, ale utkání už nezvrátil.

Zlín se tak nadále udržuje třetí místo, když má stejně bodů jako druhé Benátky nad Jizerou a tři body ztrácí na první České Budějovice. Mužstvo ČZU musí nadále bojovat o postup mezi nejlepší osmičku, jeho hráči poslední tři utkání vyhráli a věřili si také na Zlín.

Trenér domácích Roman Macek se po utkání na své hráče zlobil kvůli ztrátě míčů v posledním setu, jinak byla ale s výsledkem pochopitelně spokojený.

"Ztrátu koncentrace hráčů za stavu 20:12 v posledním setu považuji za neodpustitelnou. Už se nám to stalo několikrát, a kdyby soupeř ještě víc přitlačil, tak jsme mohli dostat zápas do dalšího setu, a to zcela zbytečně. S výsledkem jsem samozřejmě spokojený, líbilo se mi, že jsme v domácím prostředí po dlouhé době dobře podávali, dostali jsme soupeře servisem pod tlak, a dnešní volejbal je o tom, že kdo dobře podává, tak má obrovskou výhodu.

Trenér hostů Daniel Oravec:

Věřili jsme si, ale bohužel, svým výkonem jsme zklamali a nezahráli to, co umíme hrát. Musíme si vše rozebrat a připravit se na další utkání, která pro nás budou velmi důležitá. Utkání bylo o koncentraci, když se koncentrujeme, tak hrajeme dobře. Na některých mladých hráčích ale byla vidět psychická blokáda.

Následující statistika je dílem prezidenta domácího klubu  Ivana Dostála, který ji posílám na web Českého volejbalového svazu.

RB

 

 

Fatra EkoSolar Zlín - volleyball.cz ČZU Praha 3:0 (22,16,23)

Rozhodčí: Jiří Dziacký, Vlastimil Kovář

Počet diváků: 650

Čas utkání: 81 min.

 

Sestavy (od zóny I):

 

Domácí: Janouch,Novotný,Čechmánek,Krba,Tomáš,Sedláček Libero: Obdržálek

Střídali: Mračko,Klapal

 

Hosté: Lohr,Turianský,Záveský,Benčič,Marel,Pistovič Libero:Pfeffer

Střídali: Batůněk,Široký,Hadrava,Zapletal


Trenér domácích Macek: Tři body jsou úspěchem. Ztráta koncentrace v prvním a třetím setu byla naprosto zbytečná.


Trenér hostů Oravec: Po třech výhrách, kdy jsme hráli opravdu dobrý volejbal, jsme i dnes doufali v nějaký bodík. Bohužel jsme od začátku špatně podávali a i když jsme se v této činnosti zlepšili, tak se nám nedařilo v obranné činnosti. Přesto jsme v koncovce třetího setu mohli utkání ještě obrátit v náš prospěch, domácí to však nepovolili. Blahopřeji jim k vítězství.

 

Popis utkání: Zasloužené vítězství domácího týmu i když mohlo být klidnější, nebýt zkratu ve třetím setu, kdy prohospodařili vedení 22:13, a utkání tím zdramatizovali.

 

Ivan Dostál

 

Detailní statistika utkání Zlína s ČZU Prahy je TADY prosím ...

 

Výsledky a zprávy k dalším utkáním dnešního sobotního kola najdete prosím TADY ...

 

TADY jsou první informace o dnešním kole na iDNES.cz ...

 

TADY jsou ještě fotky z 1. Volejbalového plesu ve Zlíně, fotil Tonda Vrba

 

Trenér domácích Roman Macek.

Domácí trenér se po utkání "čertovsky" zlobil, hned po posledním míči spěchal za některými hráči a dával jim "kázání". Nechybělo mnoho a mohli totiž třetí set ztratit. Rozhovor jsme dělali asi až půl hodiny po utkání a další půlhodinku jsme v hale zůstali ještě na další povídání. Pro mě jako laika je nesmírně zajímavé pozorovat a poslouchat vše, co se kolem volejbalu děje.

V samotném rozhovoru pan Macek zajímavě popisuje, co a jak špatně na konci třetího setu jeho hráči dělali, bavíme se také o dalších věcech, proč třeba nepostavil možná nejviditelnější hvězu domácích, Petra Zapletala. 

 

 

 

 

 

Trenér hostů Daniel Oravec, který je ze Slovenska.

Omlouval se divákům za výkon jeho týmu, ale nebyli jsme se jen o utkání. Zajímalo mě například, v jakým podmínkách vlastně pracuje volejbalový tým, který je z Prahy. A ptal jsem se také na jeho cestu ze Slovenska do Prahy. I když jeho tým prohrál a velmi si zkomplikoval postup do vyřazovacích bojů, pan Oravec byl vstřícný a na otázky v pohodě odpovídal. Čehož si jako novinář vždy cením. 

 

 

 

 

Konec posledního setu, který Zlín málem "projel" ...  Hráči vedli už 21:13, v tom okamžiku začíná také následující video. Hosté se ale začala nebezpečně dotahovat ... 

 

 

 

 

Na následujícím videu je konec 2. setu, který Zlín zvládl perfektně. Video začíná velmi pěknou výměnou, kdy míč zachraňovat zlínský hráč Přemysl Obdržálek - během utkání má v zápasech podobných úžasných zákroků několik. Mimochodem, poslední míče udržel podání Honza Krba, který dokonce ze dvou servisů uhrál přímý bod.

 

 

 

 

 

Povídání se zlínským hráčem  Honzou Krbou.  V rozhovoru přiznává, že na konci utkání nehrál to, co měl hrát. A pro mě bylo jeho vysvětlování hry další možností pronikat do tajů tohoto sportu. "Jsem tam v pozici prvního smečaře a jsem od toho, abych útočil a řekl si o míč. Když se nedaří, musím to vzít na sebe a otočit to. Což se nestalo," říká.

 

 

 

 

A tady je rozhovor s mladým, dvacetiletým nahrávačem Jakubem Janouchem. Jakub stejně jako Honza v posledních zápasech moc příležitostí od trenéra nedostal, stejně jako Honza ale návrat na hřišti zvládl a statečně bojuje o místo v základní sestavě. Jakub je spíše tichý klučina, což uvidíte i na rozhovoru, nemluvili jsme jen o utkání s Prahou, ale také o jeho volejbalových snech nebo vzorech ...