Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Pro hlucké sportovce: Video a zvuk, jak v Hluku měnili vedení TJ Spartak Hluk

Zajímá vás sport na Slovácku, konkrétně sport v Hluku, případně problematika sportu v menších místech? Pokud jo, třeba kliknete na následující odkaz. TJ Spartak Hluk, což je v našem regionu docela známá značka, volila v tomto týdnu nové vedení.

 

Pokud chcete video vidět, klikněte prosím TADY...

A pokud vás zajímají informace k tomuto videu a sportu v Hluku, klikněte TADY...

 

Kdybych měl něco připsat, asi bych připsal větu, že na mnoha místech cítím, jak zoufale chybí peníze ve veřejných rozpočtech. Jedna věc je slyšet v televizi, jak špatně na tom je rozpočet země i obcí, a druhá věc vidět to na vlastní oči ve zcela konkrétních případech. Vůbec si nedovedu představit, kdy se ato situace začne vylepšovat, ale každý, kdo je odkázaný na veřejné rozpočty, je často v takřka zoufalé situaci. A mnohdy se to týká spolků, kroužků, klubů, prostě nadšenců, kteří mnohé dělají zdarma a právě z nadšení, ale kromě toho potřebují i pomoc obecní pokladny. Bude velmi zajímavé sledovat, jak právě tito lidé současnou ekonomickou situaci přežijí, jak moc to ovlivní jejich chuť něco dělat, a především - jak si budou ve správě věcí veřejných i pokladen počínat starostové, místostarostové, radní, zastupitelé, kteří nejsou ve vůbec jednoduché situaci.   

Konkrétně v tomto případě Hluk je v zapeklité situaci. V městečku je obrovská sportovní hala, která patřila TJ Spartak Hluk. Do haly šly mimo jiné peníze z Českého svazu tělesné výchovy a sportu, z města a samozřejmě z pronájmu haly i dalších aktivit. Tento stav byl dál neudržitelný, protože hospodaření Spartaku směřovalo ke dnu, důvodů bylo víc a vyžadovaly by samostatný článek.

Pokud ale chtěl Hluk sport ve městě zachránit, nebylo jiné řešení, než halu získat, což nebylo vůbec jednoduché. Teď halu má, je to ale obrovská starost navíc. Když jsem si ji procházel, na každém metru bylo vidět, jak chátrá, jak se do ní minimálně investovalo, jak strašně moc věcí bude třeba modernizovat. Například - když jsem seděl na jednání v místnosti, ze kterého je video, celý den se v této místnosti topilo. Přesto nám tam večer byla zima, protože ve starých oknech jsou díry, že byste jimi protlačili svou pěst.

Město tedy bude potřebovat desítky milionů na rekonstrukci, zároveň ale sportovci moc nechtějí, aby se hala občas pronajímala ke komerčním účelům.Dovedete si představit, jak je nelehké mezi těmito zájmy či požadavky bruslit. Přitom je životně důležité sportu pomáhat, vždy právě sport mnoha dětem či dospívacím pomohl a uchránil je například od mnoha špatností, které tak lehce zkazí člověku start do života.     

Psal bych dále, ale mám moc práce a ani nevím, jestli by to někoho z vás zajímalo...

 

RB

 

Ps. A v příloze je zvuková nahrávka z úvodního vystoupení Zdeňka Botka a také několik vět Karla Bojka...

Soubory ke stažení