Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Přijďte povzbudit do Hradiště fotbalisty do 21 let - STŘEDA OD 17:00

1267568001-cesko-san-marino-013

Tiskový mluvčí Slovácka Aleš Mazůrek nás poprosil, abychom pozvali diváky na mezinárodní zápas naší mladé reprezentace do jedenadvaceti let. Rádi tak touto cestou činíme. Přečtěte si názor Miroslava Soukupa, sportovního ředitele Slovácka, o zápase našich lvíčat jsem s ním mluvil před několika dny.

 

ČESKO -FINSKO. Zápas se hraje ve středu 3.3. 2010 na stadiónu v Uherském Hradišti. Mládež do 15 ti let má vstup zdarma, ostatní 60 Kč.

Po necelých šesti měsících vyběhnou na stadión Miroslava Valenty v Uherském Hradišti znovu reprezentanti České republiky. Po premiérovém kvalifikačním debutu našeho áčka na podzim proti San Marinu se tentokrát fanouškům na Slovácku představí Česká reprezentace do 21 let proti Finsku. Jméno soupeře je pro fanoušky atraktivní spíše po hokejové stránce, ale mladí Finové mají svou kvalitu. Je to protivník, který se zúčastnil posledního evropského šampionátu v roce 2009.


Sportovní ředitel klubu 1. FC Slovácko Miroslav Soukup ujistil, že přidělení zápasu do Uherského Hradiště bere klub s největší vážností. „To pořadatelství zápasu bereme hodně pozitivně a jsme rádi, že se utkání hraje právě u nás. Není to sice kvalifikační zápas, ale na druhou stranu jsou ty přátelské zápasy takové uvolněnější a někdy je to i hezčí fotbal a může padnout i více branek. Ta atmosféra při ligových utkáních je tady výborná.Všichni trenéři to vědí a proto chtějí ty zápasy hrát tady. Troufám si říct, že by´t je to jenom přátelský zápas, tak ty lidi přijdou a bude to pro ně dobré nažhavení na ligový duel s Brnem,“ předpokládá Miroslav Soukup.

Reprezentační jedenadvacítka může nabídnout divákům několik zajímavých tváří. Sportovní ředitel Slovácka působil v minulosti u několika reprezentačních výběrů a všechny nominované fotbalisty velice dobře zná. „V mužstvu které Kuba Dovalil přiveze, bude spousta hráčů, kteří působí nebo působili v zahraničí. Libor Kozák dal gól v Italské sérii A. Tomáš Pekhart například nastupoval v Anglii a teď je v Jablonci a v brance asi nastoupí Marek Štěch z West Hamu United. Ta nominace tady bude hodně silná a divák může vidět soustu kvalitních a zajímavých fotbalistů. Také trenér Dovalil, s kterým jsem v téměř každodenním kontaktu bere zápas velice vážně, protože těch přípravných zápasů tolik nemá,“ dodal Soukup.