Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Přihlašte své děti do Zpěváčka Uherskobrodska... A ještě pár mých slov na téma zpívání dětí

Bohužel, nemám teď čas věnovat se stránkám, ale strašně moc bych chtěl požádat rodiče šikovných dětí, které rády zpívají, aby je přihlásili do soutěže Zpěváček Uherskobrodska - viz plakát vpravo na tomto webu. Ve chvíli, kdy se soutěže dětí v lidovém zpěvu dostaly do problémů kvůli průšvihu Folklorního sdružení, je tak trochu zázrak, že se někteří jednotlivci snaží dětem věnovat. V jedné části to dělá Tonda Vrba, v druhé Vlastik Ondra a jeho přátelé.

Věřím, že setkávání dětí nad lidovou písničkou (a nejen lidovou), má svůj obrovský smysl, věřím tomu, že písnička, stejně jako třeba hudební nástroj, tanec či další umění, kultivuje nesmírně křehkou dětskou duši a dává mu velmi mnoho dobrého do dalšího života. Věřím, že v těch rodinách, kde se zpívá, roste s dětmi také láska a cit, dva nejdůležitější dary, které člověk potřebuje do života.

Proto budu takové setkávání dětí podporovat a psát o něm, proto se k němu velmi brzy vrátím. Včetně povídání o tom, proč už v Uherském Hradišti nebude každý rok soutěž Zazpívej, slavíčku, přestože měla předlouhou tradici. Nechci jít ale do konfliktů, chci i v tomto postupovat vstřícně a pozitivně a podporovat projekty každého, kdo chce v tomto pomoci.

 

RB 

 

Ps. Mimochodem, v této souvislosti mě strašně moc zajímá, jak vypadá výuka zpěvu na základních školách, nemám o ní žádné iluze, ale strašně moc by mě zajímali učitelé, kteří umí vychovávat děti k lásce k hudbě... 

 

A ještě velmi důležitý odkaz na zajímavý článek v Dobrém dnu s kurýrem, kde se dozvíte také o soutěži dětí!