Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Při fotbalu se vážně zranil. Z lázní ale vzkazuje, že se chce k němu vrátit

„Na jaře chci hrát," říká vážně zraněný fotbalista Jirka Dominik

V kalendáři byla neděle 6.5. 2007. Hrálo se šesté jarní kolo krajské soutěže I.B třídy a Ostrožská Lhota přivítala na svém hřišti Jarošov. Na levém kraji zálohy nastoupil tak jako obvykle Jirka Dominik. Jedna z opor mužstva a hlavní nahrávač na drtivou většinu gólů Lhoty.

Běžela dvacátá minut zápasu a domácí vstřelili první branku. Ještě v té samé minutě se Jirka zranil a s podezřením na natažené vazy v koleně musel opustit hřiště. „Když do mě soupeř zajel, věděl jsem, že to není dobré. Myslím, že jaro už mám dohrané," řekl tehdy ke svému zranění lhotský středopolař.

Zranění se, ale bohužel ukázalo jako daleko vážnější a už sedmnáctý měsíc je jeden z klíčových fotbalistů Lhoty mimo hru. Jak to tedy vypadá s jeho návratem na hřiště? Zeptali jsme se přímo samotného hráče, který je v současné době v lázních na severu Moravy v Karviné - Darkově.


 

Nevyrušil jsem tě z nějaké procedury?

Ne, teď jsem zrovna na vycházce. Ale za den máme tak šest, nebo sedm procedur, někdy se začíná už v sedm ráno.

 

Jak to tam vypadá?

Perkektní, tady se pije jenom Radegast dvanáctka, žádná desítka (směje se). Sešli jsme se tady výborná parta zhruba ve stejném věku, tak to utíká. Také cítím, že lázně zraněnému kolenu výborně prospívají. Jsem tu na měsíc, chtěli mně dva týdny ještě přidat, ale stačí. Ovšem nejlepší jsou tady mladé a moc šikovné sestřičky.

 

A ví, kde je Lhota?

Teď už ano (směje se).

 

Řekni nám, jaké je vlastně tvoje zranění?

Proti Jarošovu jsem si na levém koleně natrhl zkřížené vazy, tam to vlastně začalo. Potom jsem nehrál až do února letošního roku, zdálo se, že už to nebolí, tak jsem to zkusil na „umělce“ v Kunovicích. V přípravě proti Ořechovu jsem si potom vazy zpřetrhal úplně.

 

Od tvého zranění až do přípravného zápasu s Ořechovem jsi nebyl u doktora?

Byl jsem jenom na artroskopii kolena.

 

Ne každý ví, co to je…

To se do zraněného kolena podívá kamera a doktor zjistí, jak to tam vypadá. Mně řekl, že to mám natržené a jestli s tím budu hrát fotbal, tak se to urve úplně. Přesně jak řekl, tak se také stalo. Nakonec jsem musel jít v květnu do Vsetína na operaci.

Co říkal doktor po operaci?

Že minimálně osm měsíců po operaci nesmím hrát.

 

Takže na jaro už bys mohl pomaličku začít…

Opatrně to zkusím a uvidíme co to udělá. Já se chci určitě na hřiště ještě vrátit.

 

Sleduješ jak hraje Lhota?

Jasně! Vždycky po zápase někdo zavolá, většinou Kemoš (Ondra Šuránek pozn. aut.), máme tady také noviny. Vím, že kluci mají devět bodů.

 

Do konce podzimu chybí ještě tři kola, jak to vidíš?

Ve Zlámanci bod, s Hlukem výhra a ve Zlechově nic. Po podzimu bude třináct bodů a to je slušné.

 

Těžké zranění se fotbalistům Ostrožské Lhoty v poslední době nevyhýbají, právě naopak.

Stačí vzpomenout hrůzostrašnou zlomeninu nohy Ondry Bachana v levém kotníku v květnu loňského roku. Mimochodem Ondra nehraje dodnes.

Dalším dlouhodobě zraněným hráčem je Richard Dominik, který si utrhl achilovku. Aby toho nebylo málo, tak se letos na podzim podrobil operaci menisku gólman Jirka Soukeník. Jestli někoho z těchto fotbalistů ještě uvidíme na hřišti, to ukáže teprve čas a jejich chuť to zkusit znovu.

Všem hráčům, kteří nastupovali v dresu Lhoty a hráli doslova za pověstnou klobásu a svým zraněním si způsobili komplikace i v civilním životě, přejeme brzký návrat na zelený trávník!

Text: std

Foto: brr