Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Premiéra nového Canonu 500D: Video z hodů v Louce - hraje CM Jožky Staši

Tento článeček s odkazem na video je svým způsobem slavnostním okamžikem - alespoň pro mě... Texty a fotky dávám sem na internet už tak pět let (když počítám i své původní stránky www.slovacko.org), poslední měsíce přidávám také video. Jeho kvalita byla nízká, neměl jsem techniku, a také mi šlo hlavně o to, aby video "jen"  naznačilo atmosféru k tomu, o čem jsem ve svých článcích psal.

Nyní nastává větší změna. Pořídil jsem si za nepěkných 16 000 Kč nový foťák Canon 500 D (cena za tělo foťáku bez objektivu), který kromě focení umí natáčet i video. Nejde o žádnou super kvalitu, ale věřím, že půjde určitě o hodně velké vylepšení video ukázek na těchto stránek. 

Chtěl bych ještě upozornit, že video ukázky nenajdete tady na stránkách jen v odkazu VIDEO, ale také v řadě článků. V budoucnosti bych chtěl dát pod odkaz VIDEO všechny odkazy na video ukázky tady na stránkách, ale k tomu potřebuju podstatně víc času. I tak si ale myslím, že stránky www.slovackoDNES.cz jsou zajímavé tím, kolik textů, fotek, video ukázek a nyní zvuků tady je...

 

A nyní k samotné nahrávce. Je asi logické, že s novou "kamerou"  jsem šel nejdříve mezi muzikanty, protože právě muzikanti, zpěváci a tanečníci lidové písně jsou mému srdci nejbližší. 

 

Tady na video nahrávce je CM Jožky Staši, která procházela na hody Loukou, sestříhal jsem její hraní ze tří míst... A článek o hodech v Louce napíšu do časopisu Krajem svatého Antonínka. A fotky přidám ještě sem na stránky...

 

RB