Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Překvapení: Populární Folklorika má v televizi skončit! Folklorní pořady se mají změnit (aktualizováno!)

Před chvílí se objevila na internetu překvapivá zpráva, která bude zajímat především příznivce lidové kultury. Tvůrci televizního magazínu Folklorika na internet napsali:

Milí přátelé, zřejmě už definitivně - Folklorika ve stávající podobě v příštím roce nebude existovat. Stejně tak Folklorní magazín kolegů z Ostravy. Oba pořady budou nahrazeny jiným folklorním formátem, jehož podobu teď z příkazu pražského vedení vytváříme. Jisté je ale to, že diváci budou připraveni o tradiční kulturu v terénu a o poučený komentář, jak tomu bylo v intencích Folkloriky. Děkujeme vám za vaši přízeň! 

Tož, pokud třeba Folkloriku neznáte a chtěli byste její kvalitu a přínos posoudit, můžete se na ni podívat tady na webu. 

Detaily rozhodnutí neznám, pokud se je dozvím, rád je budu tady publikovat. Určitě mě zajímají. A docela jsem zvědavý i na to, jaký systém vlastně existuje pro vysílání pořadů o lidové kultuře v televizi. Stejně jako jsem zvědavý, co znamenají slova, že "diváci budou připraveni o tradiční kulturu v terénu a o poučený komentář".

Pokud máte k Folklorice nebo obecně k tomuto tématu, co napsat, využijte diskuse pod článkem. Díky! Já přiznávám svou slabost pro oba tyto magazíny :)

 

Tady je prosím vysílání Folkloriky

 

A tady Folklorního magazínu


RB

 

Ps. Následně se ještě na Fecebboku odehrála taot výměna názor:

 

Tvůrci Folkloriky upřesnili:

Rozhodlo o tom nové programové vedení ČT, v souvislosti s celkovou změnou vysílacího schématu ČT 1 a 2. Pražskému vedení se zřejmě formát typu Folklorika "nehodil do krámu", chtějí po nás čistě hudební půldhodinku lidové muziky tak, aby zapadla do kolonky "hudební strip". Je to čerstvá informace. 

 

Načež zareagovala známá (nejen) muzikanta a zpěvačka Magdalena Múčková:

Teď je ta (snad ne poslední) chvíle k tomu, aby každý z nás sedl k PC, případně tužce a papíru a napsal nejlépe přímo pražskému gerelasimimusovi (s pochopitelnou kopií do Brna), že za své koncesionářské poplatky chceme mít pravidelný počet minut, stejně jako je mají milovníci gastronomie, automobilismu apod. Za mého dr...amaturgování se totiž peticemi nevyřešilo téměř nic, ale i ojedinělým kritickým dopisem mnohem více.. :-) i když, Zlatko, je to trošku donquijotské, že? 

 

A já ještě doplňuji - nejlepší je mít čtenáři facebook, co říkáte? :) Pokud jste na něj napojeni, vše si můžete v klidu přečíst TADY ...