Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Přeji vám krásnou adventní neděli - společně s anděly ze strážnického kostela Nanebevzetí Panny Marie + sympatickými Světluškami z Boršic u Blatnice

Vánoce se k nám blíží stále rychleji, a tak se na vánoční svátky "připravují" také tyto mé internetové stránky. Rád bych, aby v nich ale rychlost a hektičnost dnešních dnů neměla místo, proto vám v těchto hodinách a dnech ukážu jen příspěvky, které přináší spíše zklidnění - alespoň jednou do roka.  

Včera jsem byl nejdříve v kostele sv Kateřiny v Boršicích u Blatnice na převánočním koncertu, odkud jsem spěchal (ach jo, vidíte, ten nešťastný spěch a stres), na jedno místo do Strážnice. Přijel jsem až ke konci, ale i tak jsem ještě uslyšel a uviděl několik "andělů", kteří se krásným zpěvem dotkli každého srdce, které v té chvíli v kostela Nanebevzetí Panny Marie bilo. Byla to opravdu velmi hezká atmosféra v nádherném kostele, a já opět přemýšlel nad tím, jak velkou (nebo malou?) moc má hudba a takové prostředí měnit člověka k lepšímu.

Když jedu do Uherského Hradiště, vidím ze silnice obrovské množství aut a lidí kolem hypermarketů. Nevyhneme se jim asi nikdo, tolika dárky je třeba naplnit naše stále větší očekávání, tolik jídla musíme nanosit do našich stále větších ledniček i domů. Přesto bych vám přál, abyste už pomalu cíle svých cest měnili, zkuste se posadit a naslouchat například mnoha krásným hlasům a písničkám (nemyslím ty z reproduktorů v obchodech), které v těchto dnech můžete slyšet víc než kdykoliv v roce.

O Vánocích se přece dějí zázraky - a možná tyto hlasy i písničky provedou něco zázračného s námi samotnými.  Jako tyto dvě na této videoukázce:

 

Na začátku příštího roku se určitě k tomuto koncertu ve Strážnici vrátím, jak videoukázkou s otitulkovaným textem, tak povídáním Katky Mičkové, která tento koncert připravila. Mám navíc připravenou i jinou videoukázku, na které je Katčina muzika.  

Velmi zajímavé bylo i první zastavení v Boršicích u Blatnice. I z něho mám videoukázky, a to hned dvě, po zpracování a získání doplňujících informací, je sem na web pochopitelně dám.

 

Mějte se krásně, vážení čtenáři - užijte si poslední předvánoční sváteční neděli. 

RB

 

Ps. A nakonec jsem si řekl, že přidám i včerejší sympatické Světlušky z Boršic ..... Článek o nich prosím vyjde v lednovém čísle časopisu Krajem svatého Antonínka ...