Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Před týdnem mladíčci, teď bojovníci o postup Slovácka do ligy

Milan Kerbr: Je to o něčem jiném, jak v dorostu

Jiří Perůtka nečekal, že nastoupí v základní sestavě

Milan Kerbr a Jiří Perůtka, dva zbrusu noví hráči, nastoupili od první minuty v zápase Slovácka proti Vítkovicím. Trenér Jiří Dekař si je vytáhla z dorostu a béčka jako posily pro první mužstvo.

Oba hráli svůj vůbec první zápas za první mužstvo. Změna byla tak rychlá, že v oficiálním zpravodaji byste hledali jejich jména marně. Ani vedení klubu nestačilo reagovat – oba hráči nastoupili bez jmenovek na svém dresu. Milan Kerbr ještě v sobotu vstřelil dvě branky v první lize dorostu a o čtyři dny později už se postavil vedle zkušeného Aleše Chmelíčka nejlepšího střelce Slovácka na hrot útoku.

„V pondělí mně volal trenér, že jsem přeřazený do „áčka.“ Byl jsem z toho v šoku. První se to ode mě dozvěděla mamka, ale ta mně říkala, ať zůstanu raději na zemi. Že nastoupím v základní sestavě, jsem začal tušit v úterý. Kluci mě přijali výborně, říkali, že se nemám stresovat a hrát to co umím. Ze začátku jsem byl trošku nervózní, je to o něčem jiném, jak v dorostu, hlavně strašně rychlé, ale potom to napětí ze mě spadlo a hrálo se mně dobře,“ přiznal mladý útočník, který si musel vzít na zápas neplánované volno.

„Dneska jsem měl být na praxi, ale vzal jsem si dovolenou. Absolutně bych se nemohl soustředit na zápas.“

Jiří Perůtka další odchovanec Slovácka nastoupil od první minuty v důležitém zápase o postup do první ligy.

„Snažil jsem se nic nevymýšlet a hrát jednoduše a hlavně agresivně. Myslím si, že se mně to celkem povedlo. Jednu chvíli se mně zdálo, že dostávám míň balónů, ale byl to první zápas za áčko a jsem celkem spokojený. Hlavně jsem nechtěl udělat nějakou velkou chybu. Na stadiónu fandila celá rodina a doufám, že jsme je nezklamal.“

Trenér Jiří Dekař překvapil mnohé diváky nasazením Jiřího Perůky od začátku zápasu. Stejně překvapený byl i samotný hráč. „Vůbec jsem to nečekal. Pod trenérem Dekařem jsem hrál čtyři roky v dorostu a musím přiznat, že základní sestava mě velice překvapila. I když trenér něco naznačoval už v pondělí, moc jsem tomu nevěřil. Strašně věřím tomu, že vyhrajeme i zbývající tři zápasy a budeme slavit postup do ligy. Musíme!“ zdůraznil mladý fotbalista.

std