Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Pozvánky: Nohavica v Hradišti, burčákový tenisový turnaj ve Lhotě, Ženy v pokušení v Hluku, divadlo ve Velké, vinobraní v Blatnici a Bzenci i zvěřinové hody s country na Babí hoře

Víkendový výběr z akcí kolem nás začínám Jaromírem Nohavicou, který vystoupí v sobotu v Uherském Hradišti a jistě opět přiláká davy diváků. Vstupné je 300 korun, další podrobnosti najdete například TADY...

Pokud byste si chtěli zasportovat (a také trochu popít), zvu vás na Burčákový turnaj ve čtyřhře do Ostrožské Lhoty. Prezentace je v sobotu do 8.15, veškeré podrobnosti jsou na stránkách tenisového klubu TADY.

Moc bych vás chtěl pozvat také do hluckého kina, kde dávají vééééélmi populární český film Ženy v pokušení. Film je promítán v sobotu i v neděli od 20.00!!! Přijďte, něco mi našeptává, že kinu bohužel zvoní umíráček a brzy už budeme jen vzpomínat, jak jednou existovalo jedno sympatické a útulné kino, které už není. Nabídka hluckého kina je ale ještě větší, podívejte na plakátek:  

 

Ve Velké nad Veličkou bývá velký problém kamkoliv místní dostat, proto bych rád, kdyby i tento plakát "zvedl" některé Veličany od televizí a přivedl je na divadelní představení ochotníků z Lipova. Představení je to příjemné,navíc podle veleznámé hry Voskovce a Wericha.

 

 

A pokud byste si chtěli jen popít, a přitom poslechnout lidovou muziku i písničku, jste zváni v neděli odpoledne do Blatnice pod Sv. Antonínkem, kde se odehraje Vinobraní - tedy to kulturní, nepracovní. Podívejte se na plakát.

 

 

Hodně velké Vinobraní je připraveno do Bzence, vešlerý program najdete po kliknutí TADY. Jen upozorňuji, že v Bzenci nám v tomto týdne zrušili po mnoha letech stálou policejní stanici, tak ne abyste toho zneužili k jakýmkoliv "neřestem" :)

  

 

Tentokrát ne Vinobraní, ale hody, a to hody zvěřinové, můžete pro změnu navštívit na Babíře hoře mezi Hlukem a Boršicemi u Blatnice. Manželé Kotačkovi, kteří mají areál pronajatý, se velmi snaží, aby toto místo žilo, takže doufejme, že budou s návštěvností spokojeni.