Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Pozvánky na víkend - a že jich je - oslavy v O.N. Vsi, Ozvěny Horňácka, veteráni, divadlo...

Víkendových akcí je opravdu hodně, pozvánku na velké oslavy v Ostrožské Nové Vsi najdete v příloze. Rušno bude rovněž v Uherském Ostrohu, nejlepší bude, když kliknete TADY na oficiální stránky města. Už dnes večer od 21.00 můžete například na řece Moravě vidět zajímavé představení Strýček Váňa, V Ostrohu také probíhá malířské sympozium.

A v sobotu tady můžete vidět kolem druhé hodiny stará, krásná a dobrá auta, protože Ostrohem projede známá i blíbená rallye Veteráni Moravským Slováckem. Plakát si můžete prohlédnout TADY. Mimochodem, pokud si chcete auta prohlédnout více, běžte už v sobotu ráno do Uherského Hradiště, tam bude celé dopoledne program, spojený s kulturním programem i prezentací aut.

Můžete si zajít i do kina v Hluku, jedno z posledních existující kin v našem okolí začalo po prázdninách promítat, a myslím, že nabízí pěkné filmy. Podpořte toto kina svou účastí, zná to jako reklamní pouták, ale obávám se, že toto útulné vesnické kino brzy čeká stejný konec jako ostatní bijáky. Není nad to, pustit si doma DVD na ploše pár centimetrů krát pár centimetrů :) Program hluckého kina najdete TADY. Když už jsme u Hluku, zajděte si také na koupaliště, nově je otevřeno od 11.00, ale ještě pár dnů a je po sezóně.

Rád bych vám dal ještě tip do Strážnice. Tam už několik let dělají Pohádkový les, který bývá opravdu vydařený. Pokud si uděláte čas na své i ne své děti, zajeďte se do Strážnice podívat. Akce začíná v neděli ve dvě odpoledne v zámeckém parku, pořadatelem je Farní společenství.

No a samozřejme zapomenout nesmím na Ozvěny Horňácka. U nich mám jedinou poznámku - pokud můžete, nenechte si je ujít. Kompletní program najdete například na stránkách TADY nebo TADY.

Řada lidí zajede také do Veselí nad Moravou, kde začíná teď v sobotu od 8.00 Bartolomějský jarmark. Bližší informace najdete TADY, na stránkách Mikroregionu Ostrožsko. Tyto stránky jsou díky Zuzaně Lipárové stále lepší a lepší, proto bych vám je doporučoval zařadit mezi oblíbené stránky. Adresa je jasná: www.ostrozsko.cz

A ještě Veselí. V neděli ve dvě odpoledne začíná na místním hřišti festival dechovek Na Veselském rynečku. Vyhrávání má ohlášený konec kolem sedmé večer.

 

Velmi rád bych připomněl i pěší putování na Velehrad, rád bych se mu věnoval více, ale bohužel nemám čas. Informace o tomto putování najdete například TADY. A ještě Strání! Tam mají dnes a zítra obecní den, program je bohatý, klikněte prosím TADY.

 

Tak to je alespoń několik tipů. Samozřejmě míst, kde můžete vyrazit je ještě mnohem a mnohem více, nejlepší je podívat se na stránky www.slovacko.cz, nebo si koupit okresní noviny. Na Hradišťsku v pondělí Dobrý den s kurýrem a ve středu Slovácký deník, na Hodonínsku, v úterý Naše Slovácko a Hodonínský deník.

 

RB

Soubory ke stažení