Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Pozvánky na dva velké košty s bohatým kulturním programem: Košt zelí v Hluku a košt trnek v Louce - už tento víkend ! + Video z koštování trnek

Jelikož patřím mezi mediální partnery a zároveň také zblízka pozoruju, jak velmi pečlivě připavuje Tonda Vrba následující dvě akce, rád bych vás na obě tyto akce co nejsrdečněji pozval. Plakáty k nim najdete prosím na hlavní stránce webu napravo.

 

Jedna akce je v sobotu 2. dubna, začíná v 15.00 v Louce a její oficiální náze zní 5. Lúcký košt trnek. Zástupci Louky súpolečně s Tondou připravili velmi příjemné odpoledne, kdy můžete ocutnat opravdu velmi pestrou nabídku jídel z trnek a navíc vidět velký kulturní program.

 

Druhá akce se uskutečná hned následující den, v neděli 3. dubna od 13:00 začne na Tvrzi v Hluku hrát lidová muzika, která tak odstartuje košt zelá, na kterém se zřejmě podaří dát dohromady tolik vzorků zelí, jako se ještě nikdy v České republice nepodařilo. Stejně jako v Louce, tak i v Hluku bude bohatý kulturní program. 

 

Pokud jde o Louku, včera bylo koštování trnek, ze kterého uděla Tonda Vrba následující video:

 

 

 

A tady eště vykládajů tetička Šmehlíková ...  

 

Pokud jde o košt zelá, najdete všechny podrobnosti v přiloženém souboru. Pokud prosím doma nějaký vzorek zelé máte, neváhejte a přineste ho ke koštu. Tonda už udělal sběrná místa, kde můžete zelí od středy nosit. Mezi tato místa patří například kancelář Mikroregionu Ostrožsko v Uherském Ostrohu u zámku. Nebo zavolejte prosím na telefon vám na tel. 608 813 592, kde vám na všechny otázky odpoví a poradí.

 

Tak toto zelí je od Laca z Košic. Na fotce není Laco, ale kamarád Staňa Dufka. Staňa dozvezl zelí od Laca, protože byl služebně  Košicích a Laco je jeho kamarád. Alespoň vidíte, jaké cesty můžou vést až na největší košt zelá, který se chystá na neděli do Hluku :) Vy to máte určitě blíž než Laco z Košic, tak přineste také svůj vzorek :) A zelené dveře patří právě Mikroregionu Ostrožsko, kde můžete vzorky nosit - tedy, dveře patří Uherskému Ostrohu, mikroregion je tam v podnájmu :)

 

RB

Soubory ke stažení