Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Pozvánky k televizi NOE: Pořad paní Múčkové, tentokrát s Nivničkou a Boršičany + povídání Jiřího Pavlici s převorem břevnovského kláštera Prokopem Siostrzonkem

Čas od času sem dávám pozvánky či videoukázky z televize Noe, které se týkají zajímavých pořadů této stanice. Je to stanice v lečems zajímavá, která v některých ohledech dokonce vysílá pořady mnohem cennější než stanice nekonečně větší a bohatší.  To, že na rozdíl od těchto stanic s miliardovými příjmy televize NOE prakticky živoří a je zcela závislá na darech, je už jen smutnou realitou dnešní doby.

 

Nejčastěji zřejmě zvu diváky k této televizi v případě pořadů paní Magaleny Múčkové a Jiřího Pavlici. Učiním tak i tentokrát, rád bych vás pozval k televizi ve čtvrtek ve 20:00 hodin, kdy budete moci sledovat živé vysílání pořadu U NÁS - hosty budou děti z nivnických folkorních souborů  a také mužský sbor Boršičané. 

U NÁS aneb od cimbálu o lidové kultuře, 66 díl - (Nejen) s Vlastimilem Ondrou


Účinkující:

Ženský sboreček Nivnička

Mužský sbor Boršičané

Malučká nivnička

Malá nivnička

CM Muzikaša
 

 

Druhá pozvánka je už spíše pozvánkou ke sledování záznamu zatím posledního pořadu Jiřího Pavlici s názvem JAK POTKÁVAT SVĚT.  

Tento pořad byl už živě odvysílaný a vy ho můžete najít v archívu televize TADY. Moc vám ho doporučuji, povídání pana Pavlici s hosty bylo nesmírně zajímavé! Pokud byste tento pořad chtěli vidět ze záznamu přímo na NOE, můžete ho sledovat ve čtvrtek od 17.30, shodou okolností bude po něm následovat právě pořad paní Múčkové.

 

Jak potkávat svět (15. díl): s převorem břevnovského kláštera Prokopem Siostrzonkem a Renatou Putzlacher - Buchtovou

Pozvání Jiřího Pavlicy přijali převor břevnovského kláštera Prokop Siostrzonek, česko-polská básnířka Renata Putzlacher - Buchtová a zpěvačka Malgorzata Pikus.

Petr Prokop Siostrzonek OSB pochází z Českého Těšína. V roce 1990 byl jmenován převorem Benediktínského arciopatství sv. Vojtěcha a sv. Markéty v Praze-Břevnově.

Renata Putzlacher - Buchtová je česko-polská básnířka, překladatelka, autorka písňových textů, divadelních scénářů a dramaturgyně polské scény Těšínského divadla.

Malgorzata Pikus vystudovala herectví na soukromé škole SPOT v Krakově. Od 15 let účinkuje v Těšínském divadle v Českém Těšíně, kde působí dodnes a na jehož jevišti ztvárnila desítky postav. 

 

Nevím jak vy, ale pro mě je sledování těchto i dalších pořadů balzámem na duši,  kéž by bylo takových pořadů více... A kéž by v archívu televize NOE byly i pořady paní Múčkové, je strašlivá škoda, že tam nejsou, měla už mnoho a mnoho zajímavých hostů ...

 

Tož sa dívajte, šak na kraviny z Novy a Primy sa možete dívat indy, ty vám neutečú, nebojte, ty nám budú aj s kopcem reklamy servírovat tyto a jiné zbytečné stanice až do smrti :(

 

RB 

Ps. Ještě pro jistotu jednou pohled na čtvrteční program NOE, TADY ho najdete pěkně přehledně - já budu na školní besídce dcery a besedě pana Jilíka, ale hned jak dojdu, tak lapnu k televizi :)