Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Pozvánky: Festival cimbálu s Čechomorem a HCM Martina Hrbáče, Jízda králů, MS historických kol, Buchlovské a Bzenecké léto, olympiáda dětí, sklepy v Blatnici, Lončáci a Carmen ve Lhotě. A DH Šarovec v Kyjově

Postupně se budu snažit dávat sem na stránky pozvánky, které tentokrát neomezím jen na kulturu. Všude možně se ale toho děje tak moc, že by člověk nemohl dělat nic jiného, než jen sepisovat pozvánky :)

TADY jsem dal například pozvánku na Mezinárodní festival cimbálu ve Valašském Meziříčí. Je to sice trochu od ruky, ale vzhledem k tomu, že sem na stránky chodí i dost muzikantů, tak se třeba tato pozvánka někomu hodí. Navíc na pátek 24. května je připravený koncert Čechomoru s Horňáckou cimbálovou muzikou Martina Hrbáče, což si asi někteří nenecháte ujít.

 

Další pozvánka je úplně o něčem jiném. Je pro ty, kteří hledají práci ve strojírenství, nebo je prostě strojírenství zajímá. ve Zlíně totiž právě běží Dny strojírenství, v rámci kterým je nachystaná na 15. května i Burza pracovních příležitostí. TADY najdete veškeré informace! 

 

Spoustu dalších pozvánek přidám. Hodně asi bude lákat Putování blatnickými vinnými sklepy, které anoncuji velkým plakátem na hlavní stránce vpravo, dnes, tedy v úterý, hraje výborná DH Šarovec v Kyjově (opět plakát na webu vpravo), dnes večer můžete také zajít v Hluku od 19. hodin na seniorský večer - ten bývá mezi seniory hodně oblíbený, opět je připravený program, hrát budou harmoniky.

 

No a další a další pozvánky budu přidávat postupně ...

Dnes mi například přišla velmi zajímavá pozvánka na VI. Letní olympiádu dětí a mládeže České republiky, moc rád sem dávám odkaz, veškeré podrobnosti TADY ... Fantastická akce s ohromným smyslem, právě takové akce by měly soukromé firmy, a nejen ony, podporovat!!!!
 

 

RB 

Možná bych vám mohl pomoci ještě uvedením čtyř odkazů, díky kterým můžete mít slušný přehled o dění ve Zlínském a Jihomoravském kraji, ať už jde o vážné věci typu politiky a správy obou krajů, tak pokud jde o oddech, kulturu, sport ..

 

TADY najdete vše o volném čase, kultuře a mnoha akcích ve ZLÍNSKÉM KRAJI

 

TADY najdete vše o volném čase, kultuře a mnoha akcích v JIHOMORAVSKÉM KRAJI

 

TADY najdete vše o politice, správě věcí veřejných atd... na stránkách ZLÍNSKÉHO KRAJE - samozřejmě z pohledu vedení kraje :)

 

TADY najdete vše o politice, správě věcí veřejných atd... na stránkách JIHOMORAVSKÉHO KRAJE - samozřejmě z pohledu vedení kraje :)

 

 
Všechno jsou to bohatě dotované weby s několika zaměstnanci, tak ať se kluci a holky snaží zásobovat weby co nejvíce informacemi, díky za ně, dělat takové weby, tak jsou dávno ze zlata, zaplněné zajímavými fotkami, videoukázkami i texty :) 

 

... nejdříve je třeba podpořit domácí pořadatele a podnikatele, takže lhotská hospůdka na hřišti, kde bude určitě příjemné posezení, všichni jste jistě zváni ...

 

Jízdu králů ve Vlčnově anoncuji už pár dnů přes plakát na hlavní stránce webu, veškeré informace najdete TADY . Letošní přípravy moc nesleduji, z minulých ročníků jsem dával občas videa, fotky i články, nechci se ale nějak opakovat a tak možná letošní ročník navštívím bez foťáku i kamerky. Nevím, jestli z novinářského hlediska stojí ještě za nějaký hlubší pohled. Jako turisté se ale do Vlčnova vydejte a všeho si užijte, hlavně se nestresujte, nic vám neuteče, kluci budou na koních dostatečně dlouhou dobu... Zdá se mi, že návštěvníci, hlavně ti s foťáky a kamerami, jsou stále nervóznější a uspěchanější... Co jinak k jízdě napsat? Kolik se peče koláčků, kolik bude nachystaných litrů slivovice, jak sa všeci ve Vlčnově majú rádi? :) Nedávno jsem se ale potkal náhodně s novým králem, tak vám s ním přinesu tady na webu videorozhovor... 

 

Docela velkou akcí bude Mistrovství světa historických kol, přijďte se podívat! 
Veškeré informace TADY! 

 

 

Pro jistotu dávám plakát do Blatnice ještě sem, bude to určitě pěkná akce, která zřejmě trošku podražila, kdo ale má 700 korun, tak je tady můžete docela příjemně utratit... 

 

 

Hojně navštěvované bývá i Buchlovské hudební léto ... 

 

 

No a kromě Buchlovic bude také Bzenecké hudební léto s několika známými kapelami, veškeré podrobnosti najdete TADY ...

 

 

 Rád bych nezapomínal ani na druhou část našeho Slovácka, tady je například pozvánka na hodně zajímavě akci do Ždánic - já tam snad ani nikdy nebyl, to jsem tedy moravský Slovák :) :)

 

 

Brzy přidám také plakát na Mezinárodní folklorní festival ve Strážnici, zatím dávám alespoň odkaz na kompletní program - TADY! 

 

Dnes mi přišel také mejlík na tuto pěknou akci v Ostrožské Lhotě, kam přijede pěvecký sbor Carmen ze Zábřehu na Moravě.