Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Pozvánky: do Kina v Hluku na Kájínka a v Kunovicích na Jeden svět + výlov rybníku v Blatničce + keramika ve Lhotě

Protože patřím mezi velké fandy malých "vesnických" kin, které mají svou jedinečnou atmosféru, vstupné tam nepřekračuje stovku a voda nestojí padesát korun, rád bych vás do dvou takových kin pozval.

 

Tady je aktuální nabídka do Kunovic, kterou jsem našel ve Slováckých novinách. Moc vás zvu, festival Jeden svět je naprosto skvělý a filmy velmi zajímavé. Ale odhaduji - lidi na Slovácku něco takového nezajímá :(

Filmoví nadšenci pořádají v Kunovicích přehlídku snímků z letošního festivalu Jeden svět. Dokumenty mohou lidé zhlédnout v pátek 15. ríjna a v sobotu 16. října v kunovickém kině Lípa. „Jedná se o vítězné filmy tohoto ročníku festivalu Jeden svět. Organizátoři je nabízí bezplatně k zapůjčení, takže vstup na promítání je zdarma," uvedl jeden z pořadatelů Jan Prachař.

Přehlídka začíná dnes v 19:30 a organizátoři připravili také několik doprovodných bodů. „Na slavnostním zahájení proběhne debata za přítomnosti absolventů pražské FAMU a několika lidí, kteří se podíleli na organizaci brněnské odnože festivalu. Tématy budou například autorský dokument nebo lidská práva v Rusku. Také vystoupí bulharský hudebník Tzvetan Todorov a zajištěno je i občerstvení s bulharskými specialitami," předestřel Prachař. Na dnešní večer pořadatelé naplánovali film o zemřelé novinářce Anně Politkovské - Anna v přední linii.

V sobotu od 18:30 čeká diváky dokument o trestu smrti v Íránu - Zemřít ukamenováním a od 19:30 Kimčongílie, dokument o poměrech v Severní Koreji. Akci pořádá Občanské sdružení Lípa 2007 za podpory města Kunovice. 

 

A tady je nabídka do Hluku - dnes, zítra a pozítří tam promítají Kájínka.

 

Dnes jsem si také všiml jedné zajímavé akce v Blatničky. V sobotu a v neděli tam je výlov rybníku, doporučuju přijít někdy po deváté, desáté, k prodeji tam bývají ulovené ryby i vynikající speciality z ryb! 

 

Dnes ráno jsem si také všiml pozvánky do Ostrožské Lhoty, kde dnes od 19.00 můžete tvarovat z hlíny cokoliv podle libosti. Setkání příznivců keramiky je v místní škole, a pokud se nemýlím, budete mít možnost si udělané věci pěkně vypálit. 

RB

 

Ps. Hlavně ale nezapomeňte volit, vždyť dnešní a zítřejší nabídka je největší za posledních dvacet let ! Máte z čeho vybírat - tak vybírejte ! :)