Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Pozvánka: velké setkání mužských sborů ve Vacenovicích + ples vinařů a vodáků

V těchto týdnech je všude pozvánek mraky, sem na stránky dávám ty, které mi někdo pošle a požádá mě o publikování. Všechny tři pozvánky, které mi přišly, ovšem stojí za pozornost a také za návštěvu.

Nejaktuálnější pozvánka je už teď na neděli 15. února do Vacenovic na setkání mužských folklorních sborů. Folklorního zpívání je všude na Slovácku nespočitatelné množství , některé akce ale vyčnívají. A mezi ně určitě patří Vacenovice, diváci můžou vidět velmi různorodé sbory ze všech míst Slovácka, pro náš region kolem sv. Antonínka může být pohled na sbory o to zajímavější. Vždyť do Vacenovic přijedou chlapi: z Ostrožské Lhoty, Hluku, Blatnice pod Sv Antonínkem, Ostrožské Nové Vsi, Kunovic, Hrubé Vrbky a Kozojídek.

Další dvě pozvánky jsou na příští týden, ve Vlčnově bude velký vinařský ples, co jsem slyšel, půjde o velmi dobře připravovanou akci. A do třetice Ostrožská Nová Ves, vodáků je mnoho, ale v našem okolí mají ples jen na jednom místě - právě v Ostrožské Nové Vsi. Pokud budete mít tedy čas, vydejte se na vodácké setkání.

Samozřejmě všechny podrobnosti o těchto třech akcích najdete v přiložených souborech.

RB