Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Pozvánka - Muzičky 2009 - koncert ve Veselí v pátek 19.00

MUZIČKY 2009 ve Strážnici

Ve dnech 7. - 11. října 2009 proběhne pod záštitou Ministerstva kultury České republiky v rámci jeho programu „Měsíc české a slovenské kulturní vzájemnosti" v pořadí již 4. ročník mezinárodní tvůrčí dílny dětských muzik - MUZIČKY 2009, jehož pořadatelem je Národní ústav lidové kultury.

Přivítáme Mladou dudáckou muziku ze Strakonic, cimbálovou muziku Pramínky ze Základní umělecké školy Zdeňka Buriana z Kopřivnice a Ľudovú hudbu Základné umelecké školy Michalovce.

Hlavním cílem celé akce bude bližší seznámení dětí a mládeže s regionálními specifiky lidové hudby a kultury z jednotlivých etnografických oblastí původu muzik. Pro děti je také připraven bohatý doprovodný program - návštěva Muzea vesnice jihovýchodní Moravy, prohlídka hradu Buchlova nebo expozice Slováckého muzea v Uherském Hradišti.

Kromě těchto aktivit je naplánováno také vystoupení v sále Základní umělecké školy Veselí nad Moravou v pátek 9. října v 19,30 hodin. Vyvrcholením akce pak bude 11. října společné vystoupení muzik na nádvoří zámku v Uherském Ostrohu od 10 hodin v rámci XIX. festivalu hudebních nástrojů lidových muzik.