Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Pozor na silnici nad Lhotou: Cesta byla neprůjezdná, rychle jedoucí Slovák narazil do dalších aut (VEČER jsem doplnil fotku řidiče)

Jedna aktuální informace z úterního dopoledne. Cesta z Hluku na Ostrožskou Lhotu a Uherský Ostroh je nad Lhotou neprůjezdná, havaroval tam čtyřicetiletý řidič ze Slovenska, jehož auto stojí rozmlácené napříč silnicí.

Jeho samotného odvezla záchranka do nemocnice. Je docela zázrak, že má patrně jen poraněné koleno a bouli na čele, za svůj život může možná děkovat jinému řidiči, kterého vám ukážu. Tady je zatím jedna fotka z místa, kterou jsem tam nafotil, později přidám další informace... Auto je jinak narvané masem, které Slovák zřejmě vezl domů, některé kusy ležely na silnici.

Jen ještě dodávám, že tato cesta je jednou z hlavních objížděk pro řidiče, kteří nemůžou využívat opravovanou silnici mezi Kunovicemi a Uherským Ostrohem. No, a asi je zbytečné dodávat, že nehoda se nemusela vůbec stát, kdyby řidič neletěl jako šílenec.  

RB

 

 

 

 

Přidávám ještě zprávu hasičů, autorem je Ivo Mitáček, skvělý mluvčí, mimochodem, za loňský rok vyhlášený jako nejlepší tiskový mluvčí v České republice...

08:39 - Hluk - Ostrožská Lhota

Jednotka profesionálních hasičů z Uherského Hradiště vyjela se svým zásahovým vozem, posílena o další jednotku profesionálních hasičů z Veselí nad Moravou (JmK), na hlášenou vážnou dopravní nehodu. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na křižovatce u Ostrožské Lhoty došlo ke střetu tří osobních aut zn. Š Octavia (SK), Renault 19, VW Passat a jednoho nákladního vozu zn. Volvo.

Podle svědků nejdříve narazil řidič prvního osobního auta do druhého osobního vozu, následně byl odražen do nákladního auta a třetího osobního vozu. Následkem těžkého střetu došlo k vypadnutí řidiče Š Octavia, kterému další účastníci nehody poskytli první pomoc.

Po příjezdu posádky zdravotnické záchranné služby byla řidiči poskytnuta další odborná lékařská pomoc. Následně byl pacient hasiči naložen do sanitního vozu a odvezen do nemocnice k hospitalizaci.

Hasiči zajistili vraky vozů proti případnému požáru a uniklé provozní kapaliny byly zlikvidovány sorbenty. Po dobu zásahu složek integrovaného záchranného systému byla doprava značně omezena.

 

Přidáno v úterý večer: Tady jsem přidal fotku řidiče náklaďáku z Kunovic, kterému možná slovenský řidič vděčí za život. Když totiž nestačil zabrzdit před auty, které odbočovaly na Ostrožskou Lhotu, strhl volant doleva, kde jel ovšem právě řidič náklaďáku. Přestože měl na autě 15 tun železa, částečně se řidiči ze Slovenska vyhnal a ten tak nenarazil do náklaďáků čelně, ale spíš jen okrajem...

Řidič z Kunovic navíc hned po srážce pomohl Slovákovi z auta. Ten byl na částečně zaklíněný na sedadle, sténal, ale byl při vědomí. Hodně byl prý naštvaný na sebe, že takto s autem dopadl, rozmlácené auto ho dost štvalo. Slovenský řidič řidič  tvrdil, že ho při jízdě osvítilo slunko, jenže v místě, kde se nehoda stala, už svítilo v čase nehody slunko do zad, ne do očí. Řidiči na místě tak například diskutovali, jestli nemohlo jít o odraz slunka ve zpětném zrcátku...

Obrovské štěstí měl i řidič Renaultu, který stál poslední v řadě aut, odbočujících na Lhotu. Jeho auto Slovák zezadu částečně zasáhl, a jak řidič po nehodě řekl, jediné štěstí bylo, že byl připoutaný. I tak byl náraz do jeho auta velmi silný a auto bylo takřka zničeno.

Při hromadění aut na místě nehodfy jsem si všiml, že na Lhotu jezdí poměrně dost náklaďáků, přestože tam nemají co dělat. Tyto náklaďáky, které se vyhýbají zavřené silnici mezi Kunovicemi a Uherským Ostrohem, totiž mají jezdit po úplně jiné trase. Proto i takto řidiče upozorňuji, že ve Lhotě stávají policisté a řidiče náklaďáků většinou pokutují.

I v této chvíli bych chtěl všechny čtenáře stránek vyzvat, aby jezdilo opatrně. Cesta mezi Hlukem a Lhotou je zrádná, a to na několika místech. Sám jsem jel jednou jak magor, riskantně jsem předjížděl a jen díky duchapřítomnosti řidiče v protisměru se nic nestalo - myslím, že mě to na velmi dlouho vyškolilo. Bohužel, po přestěhování do Hluku poznávám ještě víc, jak bezohledně se mnozí řidiči chovají, a to nejen na hlavní silnici, ale i ve vedlejších uličkách, viz třeba situace v Antonínské ulici, Příčné i dalších - omezení rychlosti jakoby tady neexistovalo.

 

A TADY je článek z IDNES.cz

 

A ještě článek ze Slováckého deníku ...