Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Potvrzeno! Lhoťané budou hrát proti prvoligovým ženám Slovácka !!! V šatně musí být více zrcadel

1299264515-slovacko-brno-zeny-003

Už je to definitivně potvrzeno - bývalé fotbalisty Lhoty čeká zápas roku! V sobotu 4.6. přijede do Ostrožské Lhoty prvoligové mužstvo žen 1. FC Slovácko. Diváci a příznivci fotbalu, tak můžou vůbec poprvé v historii obce vidět profesionálně vedené ženské mužstvo na našem hřišti. Soupeřem jim budou v přátelském, propagačním, a jistě velmi zajímavém zápase, bývalí fotbalisté SK Ostrožská Lhota.  

 

Fotbalový svátek zažije Ostrožská Lhota první sobotu v červnu

Děvčata Slovácka aktuálně třetí v prvoligové tabulce přijedou v kompletní sestavě, týden po svém posledním ligovém zápase.

Fanoušci se tak můžou těšit na velký brankařský talent Terezy Malíkové, rychlost Šárky Ondračkové, na nekompromisní souboje Veroniky Jurákové, vytříbenou techniku Kláry Cahynové nebo na bojovnost a zkušenost Petry Poláškové. Přijede také jeden z největších talentů ženského fotbalu u nás Alžběta Blažková, o kterou se přetahují obě pražská S.

V neposlední řadě u nás uvítáme trenérku Jitku Klimkovou, která jako jediná žena v republice má nejvyšší trenérské vzdělání - profilicenci. Se svým trenérským diplomem by mohla okamžitě naskočit k prvoligovému mužstvu mužů.


I když termín utkání byl potvrzen už na první schůzce, následovaly dlouhé a nekonečné diskuse o začátku tohoto atraktivního duelu. Celý realizační prvoligový tým v čele s šéftrenérkou Jitkou Klimkovou trval na sedmnácté hodině.

„Problém je s úpravou hráček. My potřebujeme víc času na přípravu. Účesy, gely, voňavky, šátky, čelenky atd,“ vysvětluje ambiciózní trenérka, která také doufá, že v kabině hostů bude k dispozici několik zrcadel, aby se začátek zápasu příliš neopozdil.

Další podrobnosti a zajímavosti o zápase přineseme zhruba dva týdny před výkopem.  

Reprezentační starty fotbalistek Slovácka:

Petra Polášková             29
Veronika Juráková           6
Nikola Sedláčková           4
Monika Cvernová             3
Martina Marcoňová          3

Jedná se o starty v áčku reprezentace České republiky.

 Text a foto: std

Naše soupeřky před podzimním ligovým zápasem proti Zbrojovce Brno.

Vlevo dole: Monika Cvernová, Veronika Vlasatíková, Irena Dudová, Šárka Ondračková, Petra Polášková

Vlevo nahoře: Tereza Malíková, Adriana Drahníková, Veronika Juráková, Klára Cahynová, Katarína Strožová, Nikola Sedláčková

 


Trenérka Slovácka Jitka Klimková, která má jako jediná žena v republice nejvyšší trenérské vzdělání.

 

 

A tady můžete vidět fotbalistky Slovácka při tréninku ...