Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Poslední zpráva roku: Všecko dobré v roce 2009, vážení čtenáři!!!

Měl bych do posledního článku v roce napsat něco "vznešeného", ale nejde mi to, dokončuji časopis, takže bych místo takového psaní nejraději z těchto stránek co nejrychleji odešel a vypnul po mnoha hodinách i počítač.

Co také do Nového roku přát? Možná, aby rozdíl mezi vašimi plány, přáními či sny byl co nejmenší ve srovnání s tím, jak budete žít v reálném životě. I tak bude v mnoha případech ten rozdíl obrovitý. Bohužel...

Nedávejte si moc předsevzetí, stejně to nemá ceny, za svůj život jsme už mnoha svými zkušenostmi tak "vymodelovaní", že kdybychom dokázali na sobě vylepšit alespoň jedinou věc, byl by to velký úspěch. Třeba, kdybychom plnili to, co jsme komukoliv slíbili - to je třeba mé skoro jediné přání :) Pokud to vůbec někdo umíte, můžete mi napsat, jak to děláte, jaký používáte systém? :)

Ještě jednou se VELMI omlouvám vám všem, kterým jsem něco slíbil a nesplnil, točí se mi hlava, když si jen uvědomím, kolika z vás jsem například nestačil odpovědět na mail nebo neposlal to, co jsem slíbil - v roce 2009 to bude jinak, slibuju :) :)

Loučím se tedy s vámi všemi, stovkami pravidelných čtenářů těchto osobních stránek, velmi vám děkuji za věrnost, vážím si jí, přestože jsem z ní už dost utahaný :)

Budu rád, když se budete častěji ozývat, když nebudete tyto články jen "bezpracně" číst a občas se i ozvete s jakoukoliv reakcí na cokoliv, co tady na stránkách uvidíte... Jako obvykle mě samozřejmě napadalo, že stránky by bylo nejlepší zastavit, ale nakonec zase převládl "pitomě uvědomělý" pocit, že pro náš rodný kraj je přece nutné dál a dál něco činit :)

Děkuji vám všem, o kterých jsem tady na stránky psal články, nahrával vás, fotil vás nebo ke konci roku točil na maličkou bakelitovou kameru. Jsem šťastný, že jsem vás mohl potkávat, jsem rád, že jsem se rozhodl tak, abych vás potkávat mohl, jste dobří, nebýt vás, nebylo by na Slovácku nic zvláště zajímavého. Vydržte, i když to není jednoduché a občas asi máte chuť napodobit ty, kteří se starají tak maximálně o sebe a své peněženky - tak to ale chodí, co svět světem stojí a bude stát i bez nás....  

Vidíte, opět jsem ukecaný - jako po většinu celého roku. Mějte se tedy hezky, važte si života, zkoušejte neubližovat druhým, dejte svému žití co největší smysl, pomáhejte tam, kde uvidíte, že vaši pomoc potřebují, buďte tolerantní a trpěliví k hlouposti, která nás obklopuje ze všech stran, a pozvedněte svůh hlas, když uvidíte kdekoliv nějakou tu potvůrku nespravedlnosti... Prostě pracujte s pokorou na sobě, protože je to práce nikdy nekončící - a hlavně o takových ideálech nepište na internetové stránky :)

A dávejte si pozor, abyste nedopadli v roce 2009 jako starosta nedaleké obce, jehož příběh si určitě v novinách nepřečtete. Tento starosta přijel před několika dny do hospůdky autem, "požil" alkohol a když sedl do auta, už ho čekala naše nová zelená policie. Podle místních lidí je jisté, že je přivolal nějaký "dobrák", který zvolil tento oblíbený druh osobní pomsty na vesnicích - nepředpokládám, že šlo o nějakého ochránce veřejného bezpečí nebo příznivce cykloturistiky, kterou nyní starosta podporuje svým ježděním na kole ...   

RB