Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Poslední aktuální informace k bývalé věznici v Uherském Hradišti aneb Jak se vytrácí do ztracena naděje na muzeum

O budoucnosti bývalé věznice v Uherském Hradišti se mi už ani nechce psát, jsem velmi zklamaný s tím, že za celých 25 let po listopadu 1989 nedokázala žádná vláda ani žádné vedení Uherského Hradiště vytvořit z tohoto místa něco na způsob muzea zločinů komunismu. I když se jistě napíšou o celé věci ještě stohy papírů, přestal jsem věřit tomu, že toto místo se někdy skutečně stane muzeem s připomínkou mnoha zločinů a nespravedlnosti, která se tady, stejně jako na dalších místech odehrála. Jestliže něco takového nedokázaly dotáhnout do konce pravicové či částečně pravicové vlády, absolutně nevěřím, že by to dokázala tato vláda nebo nějaká další. Ten správný čas už minul, zločiny komunismu, zločiny proti lidskosti zůstanou mnohým mladým skryty a nikdy se o nich pořádně nedozví - ideální situace pro to, aby se podobné zločiny někdy v budoucnosti opakovaly.

 

I když jsem tedy pesimista, chtěl bych upozornit na zatím poslední článe, který na toto téma vyšel zrovna tento týden v MF DNES. Autorem je špičkový novinář Luděk Navara, a vy si článek můžete přečíst v příloze. I když je velmi zajímavý, upřímně řečeno, vyplývá z něj, že nic nového se kolem bývalé věznice neděje, cenná je snad jedna citace, kterou lze označit za novinku, aktualitu. Žádný posun ale nepřináší. Pouze tiskový mluvčí ministerstva spravedlnosti Luďkovi do článku sdělil, že nový ekonomický náměstek ministerstva Miroslav Zábranský se chce nejdříve se situací kolem bývalé věznice v Hradišti seznámit. 

 

Proboha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kolik náměstků, podnáměstků, ministrů, podministrů, úředníků, podržtašků i nepodržtašků se už za ty roky se situací "seznamovalo"?????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Běžte do prd.....!!!!!

 

Pro doplnění dodávám, že budova patří spravedlnosti, spravuje i okresní soud, ale nemá peníze, aby s ní cokoliv dělal. Což je možná dobře, protože hrůza promyslet, co by s ní udělal... Stejně si tam jednou lidé odhlasují hypermarket :( :( 

RB 

 

 

 

 

Soubory ke stažení