Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Poslechněte si nedělní besedu s kardinálem Dominikem Dukou ve Vlčnově - aj o uprchlících a islámu, budete tleskat :) Já byl zklamaný...

Možná víte, že nejvyšší představitel katolické církve v Česku Dominik Duka včera navštívil "náš" Vlčnov, kde v neděli dopoledne uctil památku nacisty zavražděného kněze Patrika Františka Kužely, vlčnovského rodáka.

Odpoledne proběhla s kardinálem Dukou beseda, kterou jsem nahrál a tady vám ji dávám k dispozici - můžete si ji pustit v plném znění v přiložených souborech dole pod článkem, je rozdělena do čtyř částí.

Drtivá většina z vás bude s jeho názory souhlasit, já mám připomínky, ke kterým se vrátím později. Zejména na Slovácku není populární církevní představitele kritizovat, ale myslím, že mezi nejcennější plody našeho křesťanství patří možnost svobodné diskuse, polemiky, kritického odstupu k názorům jejích představitelů. Mimochodem, je to také věc, která není zdaleka tak vlastní náboženství, kterého se nyní mnozí tolik bojí - tedy islámu.  

Bohužel dopoledne jsem musel být jinde, jinak bych sem dal videoukázky z dopolední mše - nemáte, prosím, někdo k poslání a publikování, například kázání? Rád bych tady ale ještě napsal k zavražděnému vlčnovském knězi, koupil jsem si o něm knížku, kde je řada zajímavých informací. Videoukázky jsem nenašel zatím ani nikde jinde, TADY  je článek a fotky Slováckého deníku... A  TADY  je článek ČTK...

RB 

 

 

Kardinál Dominik Duka před domem, ve kterém se narodil před sto lety Patrik František Kužela, statečný muž, který zaplatil i za naši svobodu smrtí.