Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Pohled na Horňácko: Dívčí sbor z Kuželova, Mirek Minks, Jiřinka Miklošková, Ivan Urbánek, Kubíci + Horňáci na Slavnostech v Hradišti + pozvánka do Prahy!

Pojďte potěšit svá srdce a podívejte se na Horňácko. Nabízím vám pět videoukázek z pěti výborných vystoupení horňáckých souborů a muzik, které jsem natočil nedávno v Popovicích. Popisky k jednotlivým vystoupením brzy doplním. Někdo by namítl, že Ivan Urbánek Horňák není, ale pokud vím, bydlí už natrvalo v Javorníku, a navíc, každé jeho vystoupení, je radost sledovat a poslouchat.

Navíc ještě připojuju Horňáky v Uherském Hradišti, jak se představili na Slavnostech vína a otevřených památek, kam podle pořadatelů přišlo až 70 tisíc lidí. Byl jsem moc rád, že je Horňácko takto v srdci Slovácka vidět, možná by mohlo být vidět ještě více - a také slyšet ještě více. Velké poděkování všem Horňákům, kteří si udělali čas a přišli!

A nakonec mi, prosím, dovolte, abych vás upozornil na pozvánku, které je vpravo na hlavní stránce webu. Ona pozvánka je do Prahy na tuto sobotu odpoledne, kdy bude Horňácku patřit pražská Kampa. Přijdeďte nebo se přijďte podívat, bývá to velmi pěkná akce s parádní propagací Horňácka v úplném centru metropole, velké díky patří pořadatelům. Snad akce vydrží a nadále si jí budou považovat kromě diváků a pořadatelů také sami Horňáci.

RB 

 

 

 

 

 

 

Můj sen vždycky byl dávat k videoukázkám i podrobné informace, které se těchto ukázek týkají. Bohužel, skoro nikdy na to nebyl čas. O to šťastnější jsem, že zpívání následujícího dívčího sboru můžu obohatit ještě o další informace, které mi poslala Klára Kostelanská. Moc děkuju!

Takže, Klára píše: 

"Dívčí pěvecký sbor z Kuželova nebo taky kuželovská schóla. Fungujeme něco jako 2 v 1. Nápad vytvořit Dívčí sbor vznikl letos před Horňáckými slavnostmi, kdy jsme se rozhodly, že bychom mohly zkusit také něco zazpívat z horňáckých písniček u "mlýna". A tak jsme to zkusily a náš zpěv se zalíbil. Máme za sebou už dvě vystoupení (Horňácké slavnosti a Popovský kontráš). Náš společný začátek byl však mnohem dřív. V roce 2005 p.uč. Alžběta Matulová shromáždila několik dívek z Kuželova, které pod jejím vedením začaly zpívat v kuželovském kostele. Některé dívky odešly, jiné zase přišly. Dnes je nás kompletně 8. Zpívat nás baví, a to nejen písničky z Horňácka. Rády bychom tento dar přenášely na další generace."

Holkám držím všechny palce!