Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Podívejte se na největší problémy Uh. Hradiště - včera večer je vybrali sami občané

Velmi dlouho jsem si říkal, že se svými stránkami "nepůjdu" do Uherského Hradiště a nebudu se mu systematicky věnovat, protože - neměl bych to říkat - mně Hradiště tak úplně nesedí. Je to holt město a zdá se mi, že nemálo jeho ctihodných občanů se podle toho také chová - tedy s nosem nahoru a sebevědomým, které by občas mělo vyrazit dál do světa.

Ale ať chci nebo nechci, píši o Hradišti stále častěji, mám k němu pochopitelně silný citový vztah, jezdím do něj několikrát v týdnu, a tak je přirozené, že se tady na stránkách budu tomuto městu a dění v něm také stále více věnovat.

Dnes, 1. března, začínám aktuálně, tedy včerejším večerem, kdy lidé v Klubu kultury vybírali na veřejném fóru v rámci projektu Zdravá města největší problémy svého města. Celé fórum mě velmi zajímalo, fotil jsem na něm, točil i naslouchal, vrátím se k němu tady na webu a také v zítřejší MF DNES. Bylo opravdu moc zajímavé sledovat "cvrkot" v sále a zájem lidí o věci veřejné.

Pro vysvětlenou podotýkám, že následující arch papíru vznikl po velké debatě, kdy lidé seděli u stolů se zástupci jednotlivých odborů radnice i se zástupci republiková policie a městské policie, a postupně sepisovali, co by chtěli v Hradišti změnit. U několika stolů tak vznikly seznamy desítek a desítek problémů. Z těchto problémů pak lidé vybrali ty nejdůležitější a sepsali je takto na jeden arch papíru - z něhož vznikla finální verze.

Tady vidíte arch papíru dvakrát, to proto, aby se všichni lidé dostali k seznamu snadno a dvěma hlasovacími lístky (tedy nálepkami) označili to, co považuji za nejdůležitější. Pro zajímavost dodávám, že starosta města Květoslav Tichavský dal své dva lístky "podpoře volnočasových aktivit". Dobře jsem se na něj díval :) A poté jsem si s ním o celé akci i jeho "proritách" povídal. Však uvidíte zítra v MF DNES :)

RB