Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Podívejte se na Kyjovské Slovácko: Hraje výborný osmiletý primáš Matěj za vedení Petra Petrů

Dnes ráno mně Tonda Vrba poslal video, na kterém zachytil při hraní na housle nadějného osmiletého klučinu Matěje z Kyjova. Kromě něj uvidíte ředitele Základní umělecké školy v Kyjově Petra Petrů, který s Matějem Michalčíkem hraje.

Toto video dávám sem na stránky samozřejmě velmi rád, Petr Petrů dělá v "jeho" části Slovácka pro budoucnost muziky a mladých muzikantů nesmírně mnoho, kyjovská "zuška" patří ke špičce České republiky. Proto, když říká, že z Matěje bude jednou vynikající primáš, můžete mu věřit. 

Děkuju i Tondovi, video je výborné! A všimněte si, kolik je na té pohovce húslí, to je móc potěšující pohled ...

 

A když jsem tak Kyjovjáky poslouchal, vzpomněl jsem si na video, které jsem letos točil v Hluku na přehlídce mladých cimbálových muzik. Natočil jsem těch muzik více, ale tady uslyšíte právě muziku ZUŠ Kyjov. Vám, kteří máte lidovou muziku rádi, to možná vezme i dech. Paráda! A rád bych dodal, že užitečnou a výbornou přehlídku v Hluku připravuje František Říha, ředitel ZUŠ v Uherském Ostrohu, který před několika dny slavil šedesátku a o němž by šlo říci, to samé, co o Petrovi Petrů v případě Kyjova - dva chlapi, kteří by měli být placeni zlatem!

Ještě k videu věta - než začne muzika hrát, uslyšíte povídání hluckých Klebetnic, které přehlídku jako čarodějnice "moderovaly" a přispěly k pohodové atmosféře ... Petr Petrů je poněkud vzadu, ale podívejte se, jak celou muziku "diriguje" - přesně jako Matěje na prvním videu.

 

 RB