Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Podívejte se, jaký byl pěkný večer Hvězdy a móda ve prospěch dobročinnosti: s herečkou Evou Josefíkovou, s netradiční krojovou přehlídkou i vínem Alfonse Muchy... Vše ve prospěch Střediska CESTA Uh. Hradiště

Když jsem se šel včera se svými dcerami podívat na dobročinný večer v Kunovicích, vzpomněl jsem si na nedávnou cestu vlakem do Prahy. Náhoda(?) tomu chtěla, že jsem měl místo ve vlaku hned vedle řediltelky hradišťské Diakonie Zuzany Hoffmannové, takže jsme měli luxusní čas na to, abychom si popovídali. Řeč jsme vedli o mnohém, a samozřejmě také o její práci.

 

Mimo jiné mi vyprávěla o tom, jak nesmírně obtížné je získávat peníze na provoz jejich Střediska Cesta a já si jako už mnohokrát při poslechu takových vět od pracovníků v sociální oblasti říkal: jak je to možné, že tito lidé dostávají od státu tak malou pomoc, jak jsme mohli dopustit, že pro lidi s postižením musíme shánět peníze kde se dá, abychom jim pomohli?

 

Právě proto se také v sobotu v Kunovicích uskutečnila akce Hvězdy a móda, ze které přináším několik informací a videoukázky. Výtěžek z této akce totiž šel právě pro uherskohradišťskou Diakonii, pro pomoc lidem, o které se tam starají. Nedokáži posoudit, jak moc pomáhají "mecenáši" na Slovácku a kolik peněz dají ve prospěch dobročinnosti, ale často mám pocit, že jich bohužel moc není. O to více pociťuji vděk k těm, kteří pomáhají - jako třeba ti, kteří se v sobotu večer prezentovali v Kunovicích. 

 

Těším se, že až se zase jednou s paní ředitelkou Hoffmannovou potkám, tak od ní uslyším, jak je šťastná, že pomoci přibývá, dobrých lidí je stále více a ona je nadšená, kolik z nich žje na našem Slovácku.  

 

RB

 

Ps. Dovolte mi přidat ještě několik odkazů ...

 

Když kliknete TADY, najdete veškeré informace o Středisku Cesta Diakonie ČCE v Uherském Hradišti... 

 

Když klinete TADY, najdete informace, jak toto středisko podpořit... 

 

Pokud kliknete TADY, dozvíte se vše o velmi zajímavé akci s názvem Slovácká výzva - zúčastněte se jí, uděláte dobrý skutek, aniž byste udělali jediný krok...  

 

Pokud kliknete TADY, najdete veškeré informace o sobotní akci Hvězdy a móda... 

 

Ještě než půjdeme na samotný sobotní večer, tady na videoukázce se můžete podívat přímo do Střediska Cesta, tuto videoukázku jsem natočil v roce 2012, všem zaměstnancům i klinetům držím palce a obdivuji je...

 

 

A nyní už přicházíme na sobotní večer do Kunovic, nejdříve plakát... 

 

 

Tady už jsme na sobotním večeru, kdy můžete po kliknutí vidět a slyšet ředitelku Střediska CESTA Diakonie ČCE v Uherském Hradišti  Zuzanu Hoffmannovou

 

 

 

Tady je videozáznam z krojové přehlídky, kdy diváci viděli několik párů v různorodých krojích našeho Slovácka - na konci článku jsou jména těch, kteří v krojích šli... 

 

 

 

Dobročinnou akci podpořila také populární herečka Eva Josefíková, rodačka z Vlčnova, která je na této videoukázce - dozvíte se, cože má společného s vínem a Alfonsem Muchou... 

 

 

Ukázka ze samotné módní přehlídky, na které byly missky, ale také podnikatelky, které chtěly podpořit dobrou věc...

 

 

A na této poslední ukázce uvidíte všechny, kteří na módní molo přišli a podpořili Diakonii... 

 

 

Rád bych také vyjmenoval ty, kteří svou účastí tuto dobročinnou akci podpořili:

 

Habe módu prezentovala  Tina Slezáková, Žaneta Burešová, Markéta Sukupová, Petra Jílková a Lucie Foltýnová.

 

Marrgo fashion Radovan Jančář (ředitel uherskohradišťské okresní knihovny), Ivo Juřena, Michal Duda, Kateřina Halíková, Tina Slezáková, Markéta Sukupová a Barbora Omelková.

 

Dále bylo možné vidět oblečení Anisportu, ve kterém se prošla herečka Eva Josefíková, Drahomír Hlaváč, Michal Duda a Barbora Vlčková.

 

Všichni jsme obdivovali také svatební šaty ze Svatebních salonů Svatka a Svatební studio Dany Svozilové. V šatech prvního salonu se ukázala Petra Jílková, Ivo Juřena, Adéla Rezková a Michal Duda. V šatech druhého salonu Vlasťa Macík, Ondřech Albrecht, Marie Kusáková a Bára Vlčková. 

 

Součástí programu byl také zpěv, zpívala Tina Slezáková. A hned po ní  přišlo na řadu víno, konkrétně Zámecké vinařství Bzenec, které prezentoval obchodní a marketingový ředitel Ivo Kaňovský. Ten také daroval Diakonii sadu vín, které na místě podepsala Eva Josefíková.

 

Po přestávce se zmíněné firmy prezentovaly ještě jednou, přidala se ještě Claudia mode. Navíc jsme si mohli prohlédnout krásnou práci cukrářky Markéty Sukupové (uzasne-dorty.cz) a dozvědět se více o e-shopu Kateřiny Halíkové s názvem celenky-sponky.cz. 

 

A zapomenout nechci ani na kroje:

V kroji Moravské Lieskové šel Marek Vašků s Radkou Smělíkovou.

Ve straňanském kroji Martin Jurča a Renata Škrášková.

V kopaničářském Jan Jurča a Babeta Čapková.

Ve veselském Ivo Juřena a Petra Mladějovská.

Ve staroměstském Jakub Jordán a Magdalena Tylová.

A nakonec kroj kunovský a Michal Duda a Zuzana Radová.

 

Ještě moderátor - Jiří Hadaš! A ještě chci jmenovat klučinu, který stál skromně v pozadí, ale na všem měl velký podíl - Aleš Durďák!

 

Díky moc všem!!! 

RB 

 

TADY je facebook Jarmily Burdové, kde najdete její fotky ze sobotní akce - A TADY najdete web jejího Ateliéru Jára... 

TADY jsem přidal odkaz na článek a fotky, které vyšly ve Slováckých novinách...