Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Paráda! Tonda Vrba už točí na Horňáckých slavnostech! Tady jsou první videoukázky (budu doplňovat) Zatím 6 x video + Co se stane, když bude pršet

Ještě více než kdykoliv dříve oceňuji videoukázky, které točí Tonda Vrba po Slovácku. V této chvíli je na Horňácku, kde už se vše připravuje na Horňácké slavnosti. Účinkující už mají generálky a Tonda u toho nechybí. Moc rád bych byl na místě také, ale vzhledem k jiným povinnostem budu muset většinu Horňáckých slavností oželet. Proto tak oceňuji Tondovu práci.

Tady jsou tedy první videa a postupně budou další. Zajeďte si ale především na Horňácko, video je skvělé, ale nikdy nenahradí zážitek, který prožijete na místě.

Samotný program je, prosím, TADY, bohužel se mi nepodařilo získat v elektronické podobě brožurku, kde byste se mohli dočíst o jednotlivých pořadech všechny detaily i všechny účinkující. 

Velmi rád bych také všechny pozval na páteční pátou hodinu na velický mlýn, veškeré podrobnosti jsou TADY ... 

RB 

 

Ps. Moc zdravím všecky na Horňácku a držím palce, aby vyšlo počasí i všecky plány! 

 

 

Tady je například zkouška na úvodní pořad Horňáckých, čepení nevěsty ... Bohužel se mi ale zdá, že čím víc připomínáme dřívější krojové svatby a obřady s nimi spojené, tím horší je to s tou naší dnešní současností, kdy se rozvádíme dřív, než jsou pomalu uhrazené účty za svatbu ... Snad má ale ono připomínání nějaký smysl i vliv na naše dnešní poměry i konání ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tonda rovněž napsal informace, co bude následovat, pokud bude nepříznivé počasí. Tady jsou jeho informace, za které jemu i pořadatelům děkuju:

1. Páteční večerní programy se uskuteční v kulturním domě. Kapacita sálu je  350 osob. Vstupné 100,- Kč. Pro další diváky bude připravena venkovní projekce programu v sousedství kulturního domu na fotbalovém stadionu.

Vzhledem k  venkovní projekci, která závisí na světelných venkovních podmínkách, bude  začátek programu posunut na 20.30 hod. Na venkovní projekci bude vstupné 30,- Kč (programová brožura).

2. Jarmak bude probíhat za každého počasí - bude záležet na prodejcích,  jestli budou či nebudou prodávat. Vstupné se nebude vybírat.

3. Sobotní odpolední programy (Radostné dětství, Počúvaj, počúvaj... a  Osłavte to s nama!) se uskuteční v kulturním domě. Kapacita sálu je 350 osob.# Začátek bude ve 14.00 hod. Vstupné 100,- Kč. Nebude venkovní projekce. Po ukončení odpoledního programu musí diváci opustit sál kulturního domu! Sál se musí připravit na večerní program.

4. Sobotní dětský večerní pořad „Dyž si já zazpívám" bude zrušen.

5. Pořad „Ej, łásko, horíš płameněm ..." se uskuteční v kulturním domě.  Kapacita sálu je 350 osob. Vstupné 120,- Kč. Pro další diváky bude připravena  venkovní projekce pořadu v sousedství kulturního domu na fotbalovém stadionu.  Začátek ve 20.30 hod. Na venkovní projekci bude vstupné 30,- Kč (programová  brožura).

6. Nedělní pořad „Na kúšček reči a pěknej pěsničky u větráka" by se místo u  větrného mlýna uskutečnil v kulturním domě v Kuželově.  

 

Pokud budeme muset kvůli nepřízni počasí přistoupit k těmto změnám programu, žádáme Vás, abyste se důsledně řídili pokyny pořadatelů. Veškeré změny se budeme  snažit hlásit místním rozhlasem. V loňském roce, kdy počasí bylo pořád „na hraně" a definitivní rozhodnutí o místu konání se odkládalo až na tu nejzazší  časovou mez, to s informováním bylo trochu složitější. Určitě se ale budeme  snažit o co nejlepší komunikaci. V každém případě vás žádáme o trpělivost a pochopení.