Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Ostroh padl až v prodloužení, přeborníkem kraje Hradiště


Hokejisté Uherského Ostrohu po statečném boji prohráli i druhý finálový duel  play - off   Zlínského kraje. Plné tribuny, výborný hokej, parádní atmosféra a nervy drásající drama, které gradovalo až v prodloužení. To všechno bylo k vidění ve čtvrtek večer na ostrožském zimním stadiónu.


Domácí kotel neustále povzbuzoval svoje miláčky, kteří šli také v první třetině do vedení. Poté se štěstěna přehoupla na hokejky hostů, kteří dvěma góly  zápas otočili. Když už se zdálo, že diváci víc branek neuvidí, vyrovnal dvě a půl minuty před koncem normální hrací doby ostrožský Šudřich.
Rozhodující gól vstřelil v čase 62,45 obránce Uherského Hradiště Michal Sladký, který ale se svým výkonem příliš spokojený nebyl. „Už jsem odehrál i lepší utkání,  ale jsem rád, že to tam padlo,“ usmíval se těsně po zápase urostlý bek.

Série tak skončila vítězstvím Uherského Hradiště 2:0. Hokejisté z okresního města mají tedy právo hrát kvalifikaci o II. hokejovou ligu.

Ještě přidáme jednu zajímavost k hokejovému utkání. Slovácký deník připravil on- line přenos, a i když byl připravovaný v amatérských podmínkách, měl obrovský úspěch. Začátek duelu sledovalo na svých počítačích sto dvacet čtenářů a v poslední třetině se počet návštěv blížil k tisícovce.

Na video ze zápasu se můžete podívat zde:Ještě nezbytná statistika:
Uherský Ostroh – Uherské Hradiště 2:3 po prodloužení (1:0, 0:1, 1:1)
Branky: Tóth, Uherek – Barák, Kundera, Sladký.
Rozhodčí: Dobeš.
Diváci: 928.

std