Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Okresní fotbal očima profesionála - asistenta trenéra mladé české reprezentace

1258719886-nedakonice-drslavice-064

Ještě jednou se na těchto stránkách vracíme k podzimní části okresního přeboru ve fotbale. V této soutěži hrají z našeho mikroregionu fotbalisté Ostrožské Lhoty a Boršic u Blatnice.


Přečtěte si, jak jednotlivé týmy hodnotí Roman Sklenář ( na fotce v červené bundě) trenér Nedakonic a asistent u naší reprezentace do 20ti let. Naše povídání vzniklo po posledním domácím zápase Nedakonic a vyšlo ve čtvrtečním Slováckém deníku.


Nováček z Havřic má našlápnuto znovu k postupu
Klidnou zimu nebudou mít hlavně na Břestku

Okresní přebor má proti loňsku čtyři nováčky. Bánov a Ostrožská Lhota sestoupili z krajské soutěže a postupující kluby Havřice a Nivnice. O tom, že hlavně postupující mužstva jsou oživením soutěže není pochyb. Hlavně Havřice prožívají pod vedením zkušeného trenéra Vojtěcha Gajdůška fotbalovou euforii. Před jarními odvetami se zelenobílí dokonce usadili na čele tabulky. O čem přemýšlet budou mít v zimní pauze hlavně na Břestku, který má před jarem nejhorší startovní pozici. O hodnocení jednotlivých mužstev jsme požádali kouče Romana Sklenáře. Trénuje Nedakonice v okresním přeboru druhým rokem a podzimní část viděl v krátkosti takto: 


„Podle mě je to celkem kvalitní soutěž. Jsou tam zápasy, které jsou velmi fotbalové a je tam také spousta derby, které jsou víc vyhrocené. Je to také o rozhodčích, aby zvládli tu bouřlivou atmosféru derby zápasů. Těch kvalitních, kteří mají cit pro hru, je bohužel v  přeboru málo," myslí si Sklenář a hodnotil jednotlivé kluby.

 

1.Havřice: To je velmi silné mužstvo a je to takové béčko Uherského Brodu. Jsou tam fotbalisté, kteří mají na víc než hrát okresní přebor. My jsme s Havřicemi sehráli velmi nešťastné utkání. Mohli jsme vyhrát rozdílem dvou, tří gólů, ale nakonec jsme v nastavení a oslabení inkasovali. Nikde ale není napsáno, že tam na jaře nemůžeme vyhrát. Určitě se budou tlačit do špičky tabulky také v průběhu jara. Pro mě je to jednoznačně kandidát postupu číslo jedna.

 

2.Nedakonice: My nic neplánujeme, a vždycky se díváme k nejbližšímu zápasu. Na jaře nás čeká ještě dvanáct kol a já říkám, že je to hlavně o hráčích na hřišti.

 

3.Drslavice: Už několik let dokazují, že je to mužstvo tak do třetího místa. Oni jsou velmi nepříjemní, hlavně na domácím hřišti, ale venku dokáží také každého potrápit. Je to jenom o tom, jak se soupeř dokáže s nimi vyrovnat. Drslavice jsou velmi kompaktní celek, ale postupovat nebudou.

 

4.Nivnice: Je to mužstvo, které velmi využívá domácího prostředí. Víc se k nim nehodlám vyjadřovat.

 

5.Nezdenice: To je nejsympatičtější mužstvo Okresního přeboru. Chtějí hrát fotbal a mají fantastické diváky. Každý zápas v Nezdenicích je pro mě velmi příjemný. Netlačí se nikam nahoru a ten střed tabulky si v klidu uhrají. 

 

6.Kostelany: Měly velice špatný start do soutěže, a je to velmi nevyzpytatelné mužstvo. Jsou schopni porazit kohokoliv a také s každým prohrát výrazným rozdílem. Myslím si, že tam je to o kvalitě kolektivu. Po loňské sezóně odešel trenér Šimon, protože práce v tom kolektivu ho nenaplňovala. Tam bude asi zakopaný pes.

 

7.Ostrožská Lhota: Tam jsme čekali, že budou víc kousat. Lhota hraje velmi jednoduchý fotbal a my jsme tam neproměnili vyložené šance.Také na jaře budou hrát v horní polovině tabulky. Na postup to ale nebude.

 

8.Polešovice: Odchodem Černocha sice ztratily střelce, ale mají dobrého trenéra, na solidní úrovni mládež a mají z čeho těžit. Myslím si, že v tabulce půjdou nahoru.

 

9.Bánov: Sestoupili z krajské soutěže a je to vlastně jediné mužstvo, které jsem neviděl. Netroufám si je proto po fotbalové stránce hodnotit, ale podle výsledků asi spodní polovina tabulky.

 

10.Jarošov: To je velmi nebezpečné mužstvo se silnou zálohou, které potrápilo všechny soupeře. Pokud budou v Jarošově na sobě pracovat, tak budou stoupat v tabulce nahoru.

 

11.Boršice u Blatnice: Na Boršice se nám docela daří, ale měl jsem docela špatný pocit z jejich diváků a také hráčů, kteří u nás vytvořili velmi špatnou atmosféru. Kdyby se jejich hráči víc věnovali fotbalu, než řečnění, určitě byli v tabulce výš. U nich si netroufám hodnotit konečné umístění. Můžou skončit kolem čtvrtého místa, a nebo také díky neukázněnosti někde v dolní polovině tabulky.

 

12.Tupesy: Těžko se mi to říká - je to taková džungle. Po fotbalové stránce k tomu mužstvu nemám co říct. Herně jsem tam nikdy nic dobrého neviděl. Pro mě je to kandidát sestupu.


13.Traplice: Tak, tady fakt nevím. Vypadá to, že mají problém jak tam vůbec fotbal dělat. Podle mě budou mít Traplice na jaře velké problémy se záchranou.

 

14.Břestek: Mám tam hodně kamarádů a je tam také spousta dobrých hráčů. Mají fotbalovou zkušenost, ale mužstvo je velmi nevyrovnané věkem. Je to o tom, jak ti zkušení hráči jsou schopni jednotlivé zápasy zvládnout. Nemají mládež a na takové úrovni dělat fotbal bez mládežnické podpory musí být hodně těžké. Sestupovat Břestek ale rozhodně nebude.


Vizitka Romana Sklenáře:
Do léta letošního roku působil jako šéftrenér fotbalové akademie 1. FC Slovácko. V současnosti vede jako hlavní kouč dorost  „U 17"  v 1. FC Brno. Asistent trenéra reprezentace České republiky do 20 let, se kterou se letos zúčastnil MS V Egyptě. V roce 2006 obdržel ocenění nejlepší trenér mládeže v rámci České republiky. Jako profesionální trenér působí třináct let. Za jeho největší trenérský úspěch se dá považovat stříbrná medaile České reprezentace z ME „17" v Lucembursku, v roce 2006.

Jaké to je trénovat tři fotbalová mužstva? Proč už 44letý kouč netrénuje ve Slovácku? Odešel sám nebo byl vyhozený? Jaký je vesnický fotbal na našem okrese? Toto všechno se můžete od Romana Sklenáře dozvědět na těchto stránkách v nejbližších dnech.

     Text a foto:   Stanislav Dufka