Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

O tom neslavném lhotském fotbale s nadějnými žáčky, opuštěné pěkné hospůdce, která zase hledá nájemce i hokejistech, kteří ve svém nadšení předčili fotbalisty

Naděje pohasla, ať žije naděje nová... Tak nějak by šlo velestručně popsat dění kolem naší lhotské hospůdky v pěkném sportovním areálu, kde se nedaří sportovcům sehnat takového nájemce, který by zůstal delší dobu a lidé k němu v hojném počtu rádi chodili. Moc bych to Lhotě i této hospůdce přál, a tak sem dávám čerstvou výzvu na hledání nového nájemce.

Nynější nájemce odchází, což asi nemá smysl nějak víc komentovat. Nebyl jsem u podpisu jeho smlouvy, nevím, jak tato smlouva vypadá, neznám detaily rozchodu, ale z toho, co jsem slyšel, je podzimní konec jaksi po vzájemné dohodě, kdy ani jedna strana netoužila po pokračování. Jistě by nebylo špatné, kdyby zástupci sportovců veřejně sdělili, jakže to všechno bylo, ale na vesnici se paradoxně dozvíte někdy méně informací, než někde ve velkém městě - přitom překotné dění za poslední roky kolem této hospůdky by bylo minimálně na obecní brožurku :) 

Každopádně za sebe říkám, že tento konec vítám a beru ho jako naději pro nalezení toho pravého "hospodského". Pro zajímavost TADY dávám odkaz na článek, který jsem psal, když sportovci hledali nájemce dříve. Mimo jiné jsem tehdy napsal slova, která s klidem zopakuji i nyní, protože stále mají platnost. "Chceme někoho, kdo bude mít ono naše oblíbené místečko na tomto široširém světě rád, kdo bude mít rád onu hospůdku i hosty, kteří do ní budou chodit, někoho, kdo bude poctivec a přitom k této poctivosti přidá ještě úsměv, dobrou náladu a co nejlepší hospodaření." 

 

... tady je čerstvá výzva, která platí do pátku 27. září

 

... a takto vypadala minulá výzva, jak můžete vidět, sportovci například snížili roční nájem o jednu čtvrtinu, ze 100 tisíc korun na 75 000 korun ...

 

Pro zajímavost ještě dávám videorozhovor, který jsem dělal s dosavadním nájemcem ve chvíli, kdy lhotskou sportovní hospůdku získal - ták optimisticky to všecko vypadalo a ták to skončilo :)

 

Když už píši o lhotském sportu, měl bych vzpomenout fotbalisty, ale nějak se mi do toho nechce. Jak víte, kdysi jsme se tady na stránkách věnovali se Staňou Dufkou lhotským fotbalistům hodně, ale když jsme viděli bídný přístup některých z nich, rozhodli jsme se, že nemá smysl jim čas a úsilí věnovat. Jsou to mladí kluci, které vesměs zajímá něco jiného než fotbal, dávají mu mnohem méně, než by mohli, takže tak vlastně zhatili naděje na to, aby ve Lhotě panovala fotbalová radost a euforie. Když se k tomu přidalo nesportovní chování některých hráčů v důležitém utkání, nebylo nad čím váhat - fotbal tady z webu zmizel. Navíc se stala věc ve Lhotě nikdy dříve nevídaná, bylo zrušeno dorostenecké mužstvo, protože hráčů bylo pramálo.

Možná trošku překvapivě nastala ovšem euforie někde jinde než u lhotských fotbalistů, a to u hokejistů - také lhotských! :) Hokejistů? Jo! Představte si, že Ostrožská Lhota má poprvé ve své historii hokejové družstvo, která čekají soutěžní zápasy! Víc informací o mužstvu zatím nemám, ale předpokládám, že si asi hráči tento svůj koníček sami financují a vše kolem zařizují. Možná by to mohli takto zkusit i mladí fotbalisté...  Za následující fotku hokejistů děkuji jejímu autorovi Dušanu Dufkovi... A pokud chcete lhotské hokejisty podpořit, přijďte na zimní stadion v Uherském Brodě v sobotu 21. září v 18.00 hodin! Soupeřem jim bude tým HC Batykáči. Kurnik, kdo to jen může být? :)

 

Lhotskému fotbalu ale samozřejmě nadále fandím, nezbývá ale asi nic jiného, než začít u malých dětí, u žáčků. Proto jsem se na ně zašel v neděli podívat a udělat pár fotek, které sem dám. Výsledek s Ostrožskou Novou Vsí přitom není až tak důležitý, řekněme si pouze to, že to byl výsledek, kdy už od určitého stavu  přestáváte počítat, kolik míčů do vaší branky spadlo. Šak i jeden z mladičkých hráčů Lhoty při odchodu do kabin pravil kamarádovi: "Šak to nebylo tak špatné - onom tych branek nemoselo tolik byt." :)  

Držme tedy palce těm, kteří se snaží lhotských fotbal opět pozvednout, stejně jako palce těm, kteří se točí kolem žáčků. Když jsem je viděl pobíhat po hřišti, bylo mi jasné, že bude třeba mnoho a mnoho práce i trpělivosti, aby se z nich podařilo vytvořit tým, který bude vítězit a navíc v něm bude vládnout kamarádský a férový duch. Je to práce na dlouho, ale věřím, že má smysl. Vychovat z dítěte pravého sportovce je přece počin radostný, který dá dítěti základ do celéhoho života. Pak už nezbývá, než se jen modlit, aby nenarazil v další letech na různá úskalí, která všechnu tu letitou práci trenérů a rodičů spálí na prach. Ať se ve Lhotě opět daří vychovávat výborné fotbalisty!

RB 

 

 

 

 

 

 

... jó, pan Ondrůšek, to byl Pan fotbalista, který musí při pohledu na dnešní lhotský fotbal trpět. Jenže ze  vzpomínek na výborné a poctivé fotbalisty nelze žít věčně, nechme se překvapit, kteří malí kluci je napodobí, v kom bude nejvíce talentu, pracovitosti i charakteru, aby jednou rozdával radost co největšímu množství fanoušků a vydobyl si tak fotbalovou nesmrtelnost ...

 

... přetěžké časy lhotského fotbalového předsedy, kdoví, jaké časy vyhlíží a jakou budoucnost přinesou  místnímu fotbalu, pečovat o sport, věnovat se jeho rozvoji,  je stále těžší a těžší, ať jste odkudkoliv