Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

O tom natírání rozhledny nad Bílými Karpaty krví z býka - s Tomio Okamurou a místními lidmi

Mediálním "hitem" včerejšího dne na Slovácku bylo natírání rozhledny v Bílých Karpatech krví ze zabitého býka na jatkách. Informace o této akci najdete v novinách, stejně jako jste si mohli pustit reportáže v České televizi a na Primě.

 

K těmto všem informacím ještě přidávám videoukázku, kterou jsem na místě natočil... Nejdříve vidíte Tomio Okamuru a starostu Lopeníka Antonína Dulínka, jak si krev přelili do dvou kbělíků. Potom jedna paní krev cedí od sraženin. A poté už následuje povídání Tomio Okamury, starosty a zástupce sdružení Slovácká dědina z Bystřice pod Lopeníkem, pana Gavendy.

 

A ještě pár poznámek, které možná ještě rozšířím ...

"Epizoda" s krví byla ze všeho nejvíc lákadlem pro média, aby se o rozhledně a Bílých Karpatech vědělo. Což se podařilo, nakonec na místě byla klasická barva, takže krev je jen na několika málo trámech celé rozhledny. Navíc starosta Lopeníku Antonín Dulínek si dával velmi záležet na tom, aby se krví natřela jen taková místa, kterých se turisté nebudou dotýkat. Měl totiž obavu, že kvůli natírání krví by mohl mít "opletačky" s hygieniky a případně veterináři. 

Osobně jsem rád, že se našemu kraji snaží stále více pomáhat Tomio Okamura, nedávno jsem dával sem na své stránky video, které jsem s nim točil o jeho pomoci. Ať je kdekoliv, přitahuje až neuvěřitelnou mediální pozornost, takže se mu daří ukazovat "jeho" témata i názory. Velmi populární je rovněž mezi lidmi, i  včera jsem se musel usmívat, když jsem viděl, jak moc lidí se s ním fotilo a dávalo do řeči.

Nejdůležitější ze všeho je pochopitelně "ten náš kraj" a jeho rozvoj - třeba z pohledu cestovního ruchu. To je téma na dlouhé povídání, bohužel "infrastruktura" Bílých Karpat zatím turistům nenabízí až tolik důvodů sem přijíždět. Včera se debatovalo například o sjezdovkách na Mikulčině vrchu, jejich udržování je prý bídné. Dokud se tedy například podstatně nevylepší péče a úroveň tohoto místa, Bílé Karpaty nepřitáhnout podstatně víc lidí - slyšel jsem včera. 

Zajímali by mě, vážení čtenáři, vaše názory. Zkuste je napsat do diskuse, zabere to pár sekund a jistě to bude mít smysl. 

RB 

 

 

 

 TADY jsou informace z ČT 24

 

Myslím, že nejpozitivnější na celé akci je zviditelnění této části Slovácka, nádherných Bílých Karpat, které stále zůstávají do jisté míry neobjeveny. Proto přidívám i jedno video, které jsem našel na internetu, někdo zabíral toto moravsko - slovenské pohraničí z výšky. Tady je odkaz na zajímavé stránky, jejichž autor video točil ... Ten i k videu připsal: Přelet Lopeník, Štítná, Smolina, Slavičín, Bojkovice přistání u Vrbětic. Trasa 66,11 km.