Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

O sestupech Velké, Nové Vsi a Brodu se rozhodne za týden. Rekordní výhra Hluku: To byl fotbalový víkend.

1307965835-lhota-nedakonice-finale-086

Fotbalový víkend:
Předposlední kolo všech soutěží se hrálo o uplynulém víkendu. O sestupu ohrožených Uherského Brodu, Ostrožské Nové Vsi a Velké nad Veličkou se rozhodně v posledním kole. Boršice už téměř jistě opustí okresní přebor.

DIVIZE:

DEBAKL BRODU – O SESTUPU SE ROZHODNE V POSLEDNÍM KOLE

UHERSKÝ BROD - ROSICE 1:6 (1:2)

Kvůli shodným začátkům posledních dvou kol se hrálo v Uherském Brodě netradičně v neděli. Na pokraji pádu do krajského přeboru se ocitli fotbalisté ČSK Uherský Brod. V předposledním kole totiž doma vysoko podlehli druhému celku divizní tabulky Rosicím a v tabulce jsou na posledním místě. Paradoxně jejich naděje na záchranu pořád žije. Musí vyhrát v posledním kole na hřišti Konica a spoléhat na příznivé výsledky mužstev před sebou. Broďané nezačali v důležitém zápase vůbec špatně a dokonce se dostali do vedení.


 Lubomír Blaha – trenér Uherského Brodu
 Věděli jsme, že jen výhra nás může udržet v reálné hře o záchranu. Sice stále dýcháme, ale teď už to bude nesmírně těžké. Velká škoda, že jsme pak nepřidali ještě jeden gól. Slintáka ale vychytal gólman Rosic a Daněk mířil vedle. Kdybychom vedli o dvě branky, zápas by asi dopadl jinak. V závěru jsme úplně odpadli a druhý poločas patřil jasně Rosicím.

 

Podle portálu www.jihomoravskyfotbal.cz je Uherský Brod prvním jistým sestupujím.

Prvním jistým sestupujícím z D skupiny je Uherský Brod, který sice ještě může skončit na 14. místě, ale v porovnání se 14. týmem tabulky E skupiny bude mít horší koeficient (podíl počtu získaných bodů a odehraných zápasů). Včerejší výhra Mohelnice v Kravařích pořádně zamotala situaci a definitivní počet sestupujích z obou skupin rozlouskne až poslední kolo.

 

 

 

KRAJSKÝ PŘEBOR:

 

KONCERT HLUČANŮ NA DOMÁCÍM HŘIŠTI – PROHRA VELKÉ A PĚT BRANEK V SÍTI NOVOVEŠŤANŮ

 

HLUK - VIGANTICE 8:1(1:0)

Branky: Dohnal 3, O.Machala 2, Jurásek, M. Zalubil 2
Souboj mužstev ze středu tabulky byl v první půlce vyrovnaný. Hlučané se dostali do vedení ve 25. minutě po brance Dohnala. Zápas se po přestávce změnil v exhibici domácích, kteří přidali další branky.
Branky: Dohnal 3, O. Machala 2, Jurásek, M. Zalubil 2.

MORKOVICE- OSTROŽSKÁ NOVÁ VES 5:0 (2:0)

Na hřišti druhého mužstva tabulky Novoveš´tané zklamali a nepotvrdili dobrou formu z uplynulých zápasů. Už v 10. minutě bylo vlastně rozhodnuto, domácí vedli 2:0. V tabulce zůstávají na čtrnáctém místě a jejich záchranu v soutěži mají v rukou fotbalisté Uherského Brodu. Pokud se zachrání v divizi má Ostrožská Nové Ves naději na záchranu v kraji. V posledním kole přivítají Novovešťané na domácím hřišti beznadějně poslední Valašské Klobouky.

FC IVANČICE – VELKÁ NAD VELIČKOU  3:2 (1:1)

Branky: 15. a 69. (PK) Štork, 72. Duša - 16. Sládeček M., 75. Kohůt P.
Diváků: 70
Velká: Sládeček T. - Mikéska, Horák, Kohůt M., Valášek, Macko D., Varda, Sládeček M., Kohůt P., Pravda, Macko L. - Pavlinec, Lipár

Velká nad Veličkou prohrála v Ivančicích 2:3 a na Kuřim ztrácí dva body. Dvě branky domácích vstřelil Štork, jednu Duša. Hosté skórovali dvakrát hlavou. V 16. minutě srovnával na 1:1 Marián Sládeček, v 75. minutě snižoval na 2:3 Petr Kohůt. V posledním kole hraje Velká proti Židenicím a k záchraně jí nemusí dovést ani povinná výhra.

Zdroj: www.jihomoravskyfotbal.cz

TABULKA VELIČANŮ JE TADY:


I.B TŘÍDA

BLATNIČANÉ PROHRÁLI V DERBY

BLATNICE – VESELÍ  1:3 (0:1)

Branky:  Janík - Sládeček 2, Řičica
Velké derby se hrálo na blatnickém hřišti. Ani jedno mužstvo už nemůže zasáhnout do bojů o postup a záchranu v soutěži mají oba mančafty jistou. Domácí pokračovali v nemastných neslaných výkonech z posledních zápasů a tři body si zaslouženě odvezlo sousední Veselí.

OKRESNÍ PŘEBOR

LHOTA PROHRÁLA PO DESÍTI ZÁPASECH –OSTROH UDOLAL BŘESTEK


BORŠICE - OSTROŽSKÁ LHOTA 3:2 (1:1)

Branky: Kusák 2

Čerstvý vítěz poháru fotbalisté Ostrožské Lhoty po desíti zápasech bez porážky prohráli tam, kde se to nejmíň očekávalo. Začátek zápasu, ale napovídal, že série bez prohry svěřenců trenéra Dominika bude pokračovat.

V 17. minutě se trefil Kusák a Lhota šla do vedení. O čtyři minuty později už bylo srovnáno zásluhou přesně hlavičkujícího Nožičky. Domácí otočili zápas, když se osm minut po změně stran trefil znovu Nožička. Druhou svojí brankou vyrovnával za hosty znovu Kusák, ale o vítězství rozhodl dvě minuty před koncem střídající Slaník. Boršicím ani tato výhra pravděpodobně nepomůže v záchraně okresního přeboru.


UHERSKÝ OSTROH – BŘESTEK 3:0 (0:0)

Domácí o své výhře rozhodli po přestávce. První branku dali Ostrožané z penalty a v závěrečných deseti minutách pečetil vítězství Procházka.
Branky: Procházka 2, Kovařík.

VŠECHNY VÝSLEDKY A TABULKY ZLÍNSKÉHO KRAJE NAJDETE ZDE: