Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Novoveská paráda! Lázně mají nově kolonádu, kavárnu a kurty! Tady je rozhovor s jejich vlčnovským šéfem ... DOPLNĚNO O FOTKY!

Byl jsem nedočkavý, zvědavý a vlastně i natěšený. Kráčel jsem včera do novoveských lázní a všechny tyto pocity se ve mně "mísily", protože už delší dobu s velkou radostí sleduju, jak jdou tyto lázně nahoru. Není to moc let, co směřovaly do krachu, špíny a bídy, ale potom se objevil onen člověk na videu a lázně začal dávat dohromady.

Někdo by řekl, že to je pořádný pedant, což on je, protože včera pěkně přísně dohlížel na poslední úpravy v lázních, ale nebýt jeho, určitě by na tomto místě Slovácka nic moc nebylo. Podívejte se na video rozhovor, který jsem s ním natočil, později přidám i text a fotky. A do sobotní MF DNES napíšu článek. A málem bych zapomněl - ten muž se jmenuje Antonín Plachý, a je z Vlčnova.

A samozřejmě pozvánka: Od pátku 19.00 můžete vidět v lázních novou kolonádu, cukrárnu s kavárnou a víceúčelové hřiště. Plus další novinky! A na sobotu je do lázní připraveno velké zpívání!

RB

 

 

A tady jsou fotky:

 

Tak vypadaly lázně v minulosti ...

 

 

 

... a pan ředitel Antonín Plachý, focení nemá moc rád ... 

 

 

... a tato sympatická dívka se jmenuje Věronika Vaněčková a je z Ostrožské Lhoty. Pod panem Plachým pracuje už téměř deset let, pamatuje si téměř jeho začátky v místních lázních. Snad můžu prozradit, že v novoveských lázních už dlouho nebude, přesune se do Velkých Losin, kde má společnost, vlastnící novoveské lázně, další svá zařízení - a další jsou ještě v Luhačovicích. 

 

 

 

 

 

... a tuto veselou dívku jsem zastihl při umývání oken před slavnostním otevřením. Vy už byste ji ale našli kavárně - cukrárně, kde bude pracovat. Nastoupila nedávno a prošla úspěšně konkurzem. Bude se muset hodně snažit, protože lázně se zatím rozhodly provozovat kavárnu samy, byť měly hodně nabídek firem, které si chtěly kavárnu pronajmout. Pokud se bude kavárně dařit, mohla by být otevřená celoročně ...

 

 

 

... a následující dva obrázky jsou taktéž z posledních příprav, speciální travnatý koberec byl přivezený až z Brna.

 

 

 

 

... a tady jsou už obrázky z nové kolonády, obchůdků, kavárny i kurtů. Vše vypadá opravdu moc hezky a věřím, že si sem najdou cestu mnozí lidé z okolí ...