Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Novinky ze Slováckého muzea - začne velká výstava betlémů

Pro ty z vás, kteří mají chuť a čas na muzeum, mám tady nejnovější tiskovou zprávu, kterou rozesílám pravidelně novinářům. A jelikož jsem si ji rozeslal i sám sobě, dávám ji jako novinář k dispozici svým čtenářům. Doufám, že mě napodobí desítky dalších novinářů, kterým ji posílám a věřím, že o Slováckém muzeu budou informovat zase své čtenáře :)

Takže:

 

 

Vážení přátelé Slováckého muzea,

se začátkem nového měsíce si Vás dovoluji informovat o několika novinkách, které můžou Vaši čtenáři či návštěvníci vidět ve Slováckém muzeu Uherské Hradiště.

Začnu informací nejaktuálnější, která se týká velké výstavy betlémů. Když byste navštívili přízemí Galerie Slováckého muzea, přesvědčili byste se na vlastní oči, že se už všechno připravuje na tuto výstavu, která začne příští čtvrtek 6. listopadu. Přízemí je plné betlémů z Česka, Slovenska a Polska, Mgr. Marii Martykánové se podařilo získat betlémy od osmdesáti autorů.

Věřím, že výstava se setká s velkým zájmem, jak jsem se osobně přesvědčil, mnohé betlémy jsou zajímavé, budete překvapeni, z jak rozdílných materiálů byly vytvořeny. "Výstavu jsme připravovali důkladně po celý rok. Jsem přesvědčená, že jde o ojedinělou výstavu, lidé uvidí to, co stěží mohli vidět někde jinde," říká Mgr. Martykánová. Celý projekt podpořila Nadace Děti - kultura - sport i Zlínský kraj, během výstavy budou mít lidé možnost také vidět některé autory betlémů při práci.

Novináře bych rád pozval do muzea už nyní, paní Martykánová jim ráda informace poskytne, navíc si ji můžete vyfotografovat přímo při instalaci betlémů. Pokud máte jakékoliv prosby kolem této výstavy, prosím volejte mě kdykoliv na čísle 602 433 970. V příloze najdete také několik fotek z instalace betlémů.

Nyní už můžeme vyjít po schodech do prvního poschodí Galerie. Když schody zdoláte, uvidíte nejdříve výstavu jedné z nejlepších českých keramiček paní Ludmily Kováříkové. Název výstavy - Hledání monumentu. Informace o paní Kováříkové, včetně fotografií z jejího domu, jsem dával už do dřívější tiskové zprávy.

Nyní se můžete v příloze podívat na fotografie z vernisáže, na kterou přišla celá řada hostů. Společně s vernisáží výstavy paní Kováříkové probíhala také vernisáž výstavy Biblí, na kterou přijel také ministr kultury Václav Jehlička a světící biskup olomoucké arcidiecéze Mons. Josef Hrdlička. Měl bych také připomenout, že na zorganizování této výstavy měl velký podíl dnes už bývalý senátor Josef Vaculík, který kvůli nemoci nebyl přítomen. Také výstava betlémů nabízí mnohé skvosty, detailní informace si můžete najít na internetových stránkách www.slovackemuzeum.cz

Rád bych vás na obě dvě výstavy srdečně pozval, budu vděčný každému z vás, kdo se přijde podívat nebo bude o výstavách informovat další případné zájemce.

Poslední dnešní informace se týká soutěže Namaluj letadlo, kterou Slovácké muzeum pořádá ve spolupráci s Leteckým muzeem Kunovice. Soutěž končí v pátek 31. prosince, pokud máte možnost informovat o poslední šanci na zaslání soutěžních prací, učiňte tak prosím. Připomínám, že se soutěží ve dvou kategoriích, 6 - 10 let a 10 - 15 let. Vítěz se bude moci proletět zdarma balónem.

To je pro tento týden všechno, děkuji všem potencionálním čtenářům za pozornost a za zájem o Slovácké muzeum Uherské Hradiště.

 

Pokud máte jakýkoliv dotaz, neváhejte volat....

 

Radek Bartoníček

radek.bartonicek@slovackemuzeum.cz

602 433 970