Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Novinky z lhotského tenisu - máme nové vedení. Hola na brigádu!

Mimolhotským čtenářům se omlouvám, následující informace se týká především "nás" Lhoťanů, a speciálně příznivců tenisu - i když jste samozřejmě vítáni ke čtení i účasti na našich kurtech i všichni ostatní, budeme rádi, když přijdete!!!

Nejdříve tedy nejaktuálnější informace - nyní v sobotu 12. dubna je od 8.30 brigáda! Pokud nám bude přát počasí a neopustí nás síly, mohly by být odpoledne kurty připraveny pro hraní!

Předseda Pavel Turčin dnes rozeslal mejlík, tady je jeho znění:

Ahoj všichni!

Přeju hezký den a nezapomeňte, že v sobotu na Gagarina 12.4. je od 08:30 brigáda. Slečny a ženy budou uklízet budovu, chlapci a chlapi budou navyšovat komín - pracovní skupina Pavla Maluška a skupina Vlastika Radocha bude dávat dohromady kurty. Vibrační válec bude k dispozici od pátku 11.04. Kdo si chce zajezdit, přijďte už v pátek. Jinak kurty jsou vyčistěné a včera jsme zabouchali lajny na kurtu č.2! Tak sportu zdar, tenisu zvlášť:)!

Tak to je náš předseda. Musím podotknout - nový předseda! A právě toho se týká moje druhá informace - byť uznávám, že ji dávám na vědomí se zpožděním, jelikož se odehrála už na konci ledna.

Takže: Náš "starý", dobrý a dobrácký tenisový předseda Staňa Dufka se po X letech rozhodl ve své starostovské tenisové funkci skončit a nabídl své křeslo mladším (i starším). Proč skončil, to nám nijak podrobně nevysvětlil, ale jak ho znám, určitě to nebylo proto, že by chtěl mít nyní víc času na rybaření, na zahrádku nebo na procházky přírodou. Nejspíš - tipuji - bude trávit ještě více času na svém milovaném fotbale, o němž referuje tak, že počet jeho článků ve Slováckých novinách už dávno překročil počet článků, které tam napíše jejich šéfredaktor...

Staňovi jsme poděkovali, utřeli si slzy a předali mu pěkný tenisový dort. No, jestli byly slzy, to tak přesně nevím, Staňa si na ně nepotrpí, ale určitě naše díky jeho osobě byly upřímné a hóóódně velké. Když byl následně vybrán také za nejlepšího lhotského tenistu roku 2007, byl jsem si jistý, že nešlo o žádný "akt", kterým bývají funkcionáři "odklizeni" někde do ústraní. Naopak! Už se těšíme na Staňu tenistu, který rok co rok usiluje o největší tenisové mety, jež ve Lhotě můžete získat! Tedy například o tenisové míčky, výplet nebo třeba ponožky - se ví, že tenisové :)

Tak to bychom měli odbaveno "stáří" (promiň Staňo, také se mezi ně počítám), a teď rychle k mladým, energickým a na své šance číhajícím mladíkům, kteří jsou teď v čele našeho lhotského tenisu. Předsedou je učitel Pavel Turčin, místopředsedou Zdeněk Kotačka, jehož profesi bohužel neznám (za to si ho pamatuju jako maličkého klučíka, který dělal na kurtech první krůčky).

Zmínku o číhajících mladících myslím samozřejmě s nadsázkou, oba byli zvoleni zcela transparentně (to je nové moderní slovo) a jednoznačně, z čehož je vidět, že je budeme většinou respektovat - o jedné výjimce se raději nechci rozepisovat :) To je všechno, uvídíme, co v mladých vlcích je....

Ještě bych snad mohl nakonec pozvat na kurty opravdu všechny, kteří mají rádi sport a zejména tenis. Ať jste ze Lhoty nebo z krátkého či širokého okolí, přijďte si zahrát. Kurty si můžete samozřejmě také pronajmout, všechny potřebné informace o nás najdete TADY...

Sportu zdar a tenisu zvlášť!

 

RB