Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Novinky z fotbalového Slovácka: slavný Zelenka v dresu "B", Holanďan na testech neuspěl a ve čtvrtek proti Trenčínu

Záloha Slovácka klepe na brány třetí ligy

V přímém boji o druhé místo smetla na domácím trávníku Žďár nad Sázavou vysokým rozdílem

Tak jak slavili prvoligové fotbalisté Slovácka záchranu v nejvyšší soutěži, stejnou radost měla i jejich záloha v posledním divizním zápase se Žďárem nad Sázavou. V přímém boji o druhé místo v tabulce, které při odstupu Šardic znamená lístek do třetí ligy, tahali za delší konec provazu.

Slovácko B – Žďár nad Sázavou 5:1 (2:0)

Do důležitého zápasu vstoupilo Slovácko se třemi výraznými posilami z áčka. Obranu dirigoval Němčický, v záloze operoval Zelenka a o útok se staral Ondřejka. Poslední dva zmiňovaní si přichytali akci hned v úvodu, ale nejlepší střelec prvoligového týmu mířil nad. Na Ondřejku směřovaly i další míče, avšak nejblíže k brance měl Zelenka, který chtěl potrestat vyběhnutí brankáře z šestnáctky. Jeho oblouček od středového kruhu se nesl vzduchem, ale při hostech stáli všichni svatí, když mu chyběly milimetry. Zkušený fotbalista se dočkal o pár minut později, když poslal do vápna míč ze standardky a obrana jej prodloužila do vlastní sítě. Poté si vybral slabší chvilku Němčický a několikrát chyboval, avšak Žďár toho nevyužil. Hosté už byli jednou nohou v šatně, když inkasovali podruhé. V nastaveném čase první půle Čtvrtníček namazal Ondřejkovi a ten bez problémů zakončil.

Po změně stran se plná tribuna v Kunovicích na Bělince dočkala další trefy do černého. Ondřejka bojovností získal míč, poslal jej Čtvrtníčkovi, který si ukázakově narazil se Zelenkou a zakončil do prázdné klece. Hosté se čestného úspěchu dočkali v 60. minutě, ale to bylo z jejich strany vše. Domácí se ke slovu dostali ještě dvakrát, nejprve obešel brankáře a poslal míč za čáru Ondřejka, o pár minut později zpečetil na konečných 5:1 Čtvrtníček.

Utkání bývalých svěřenců sledoval z tribuny také Jiří Dekař, který po celou sezonu s týmem figuroval na špici tabulky, což nyní přineslo kýžené ovoce. „Kluci odvedli slušný výkon, byl to dobrý fotbal,“ zhodnotil Dekař.
Zda družstvo nastoupí nebo nenastoupí do třetí ligy, bude známo nejpozději do dvou týdnů, šestadvacátého června se musí přihlásit, nebo zůstat v divizi.

Branky: 38. vlastní, 45. Ondřejka, 56. Čtvrtníček, 70. Ondřejka, 74. Čtvrtníček
Slovácko: Heča – Polák, Ruman, Němčický, Franta – Semela (76. Višváder), Hesek, Zelenka, Borusík – Ondřejka (82. Dolina), Čtvrtníček (Sasín).

 

Text: Lenka Horáková/ web a týdeník Naše adresa

 

 

Informace z přípravy 1.FC Slovácko


Miroslav Soukup hodnotí první týden přípravy: „Příprava probíhá podle plánu. Je o to složitější, že ji provázelo extrémně horké počasí. Hráči se s tím ale vypořádali dobře.


Jak dopadly testy Rimkuse a Piláta?


Oba hráči ukončili testy. Avizovali jsme, že by příchody měly splňovat určitou kvalitu a požadavky. U Lorenza Rimkuse to bylo tak, že velmi dobře zapadl do kolektivu a trénoval velmi úspěšně. Jeho výkonnost ale není o dvacet, třicet procent lepší, než výkonnost jiných našich hráčů. Navíc to není klasický levý obránce. Pokud jde o mladého Piláta, tak tam jsme hned v úvodu řekli, že chceme v první řadě chceme porovnat kvalitu mládežnického reprezentanta s našimi stejně starými hráči. Musím říci to stejné co o Rimkusovi. Angažovali bychom jej jedině v případě, že byl výrazně lepší, než stejně staří naši hráči jako je Svízela, Stráník a ostatní. Musím říci, že za ten týden to zatím neukázal.


Zapojí se do přípravy někdo z nových tváří?


V pondělí se zapojí zapojí do přípravy Jiří Fleišman, levý obránce, který hrál na tomto postu v Mostu. Začne s námi přípravu a v průběhu týdne budeme jednat s ním i Mostem o jeho angažmá.


Jaký je po úvodním týdnu aktuální zdravotní stav hráčů?


V úvodních dnech měl určité úlevy Urbánek, kvůli doznívání zranění kolene, ale závěr týdne absolvoval naplno. Stejný případ je i Jakub Svízela ale i on odehrál v sobotu celý modelový zápas. Jediný, kdo v závěru z tréninku vypadl, byl Reinberk, který měl problém se stehnem. Měl dvoudenní individuální trénink, ale od pondělí by měl s námi zase začít naplno.


Jaký je plán přípravy na příští týden?


Budeme i nadále pokračovat v univerzální přípravě. Ve čtvrtek sehrajeme od 17.00 hodin přípravné utkání na staroměstském Širůchu s Trenčínem a týden zakončíme s největší pravděpodobností opět modelovým utkáním.

Zdroj: 1. FC Slovácko