Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Největší hvězda našeho Slovácka? Žádný herec, politik, ale tetička z Louky... Paní Kašpárková, která maluje kapličku

Je to možné? Nikdy bych neřekl, že jeden odkaz na jeden článek vyvolá tak obrovský zájem. Přesto, když jsem dal na facebook těchto svých stránek odkaz na článek na webu chillin.sk o paní Kašpárkové z Louky, nevěřícně jsem "hleděl", jaký ohlas vyvolal. Spousta čtenářů, velké množství sdílení a mnoho "lajků". Opravdu jsem byl obrovsky překvapený, ukázalo se, že toto téma čtenáře velmi zaujalo a paní Kašpárková je hvězda - samosebou, svým způsobem, hvězda.

Odkaz na článek dávám i sem, když jsem si ho ale přečetl, byl jsem zklamaný, že v něm vlastně o paní Kašpárkové skoro nic není a ona sama v článku nic neříká - přitom mluví tak nádherně nářečím! Měl jsem ale pocit, že jsem s ní v minulosti mluvil a také o ní článek psal, proto jsem šel trošku víc do archívu a článek našel - z roku 2009! I s několika citacemi paní Kašpárkové! Článek vyšel v časopisu Krajem svatého Antonínka na straně 28, po těch letech se musím přiznat, že jsem si v časopisu přečetl s chutí i další články, když jsem v té době časopis dělal, jezdil jsem prakticky každodenně  za mnoha lidmi a po mnoha akcích, což snad bylo na kvalitě časopisu i stylu psaní poznat.    

 

Nejdříve tedy odkaz na slovenský web: 

TADY kliněte na web chillin.sk 

 

 

A následně můj článek z časopisu Krajem svatého Antonínka z roku 2009: 

 

 

 A ještě jeden odkaz. Na konci svého článku se zmiňuji o videu na webu diginaves.cz, myslel jsem, že už ani tento web neexistuje, ale naopak, je na něm spousta článků až do současnosti - a v archivu odkaz na reportáž právě s paní Kašpárkovou: TADY klikněte  MOC vám tuto reportáž doporučuji!!!!!! Autoři Tonda Vrba a Radek Pšurný zachytili nejen paní Kašpárkovou, ale také několik dalších starších žen v Louce - a všechny mluví nářečím!!!

 

... a ještě dávám odkaz na web Louky, kde je pochopitelně také o paní Kašpárkové zmínka - TADY, prosím...  

 

RB

 

Ps. No a ještě odkaz na facebook mého webu, kde se přesvědčíte, jak velký zájem o paní Kašpárkovou byl - TADY, prosím, klikněte