Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

NAŠE ADRESA: V Kyjově vyhrála vína z Milotic, Vracova, Ježova a ze Ždánic

S novým týdnem jsou tady také nové informace internetových stránek Naše adresa, kde jsem v současnosti zaměstnán i já. Stránky jsou stále jen ve zkušebním provozu a jejich nová verze není pro veřejnost přístupná. Proto některé jednotlivé články dávám sem na své stránky. Následující článek napsala Lenka Fojtíková,  která byla o víkendu v Kyjově. Tady je její psaní:

 

Součástí Kyjovských letních slavností byla také výstava vín. Pořadatelům se při čtvrtém ročníku Galerie rulandských vín sešlo téměř 400 vzorků burgundských odrůd z celé České republiky.  

Své zastoupení ale měla také vína ze Slovenska, Itálie, Francie, Moldávie a Maďarska. Čtyřiadevadesát procent vín se přitom mohla pyšnit přívlastky. Degustátoři se shodli, že měl letošní ročník velmi vysokou úroveň a účast velkých vinařských firem z Moravy a Čech dodala soutěžní přehlídce na kvalitě a profesionalitě.

Celkovým vítězem a šampionem se stalo Rulandské bílé 2009 výběr z hroznů Metroflory Milotice. Šampiona odrůdy RB získaly Vinné sklepy U Kolajů z Ježova za Slámové víno ročníku 2009. Šampionem odrůdy Rulandské šedé se stal vzorek Stanislava Škareckého z Vracova. Uspěl s výběrem z bobulí ročník 2007. Spilberg CZ se může pochlubit nejlepším Rulandským modrým, jehož výběr z hroznů ročník 2007 rovněž získal šampiona odrůdy.

Vzhledem k tomu, že se do soutěže přihlásilo i sedmadvacet vzorků Rosé a Cuvé, rozhodli se pořadatelé vyhlásit šampiona i u těchto vín. Zvítězilo jakostní víno z ročníku 2009 Vinařství Štěpán Maňák ze Žádovic.

Podle statutu Galerie rulanských vín může zlatou medaili získat pouze dvacet procent vín odrůdy. Další podmínkou je zisk minimálně osmdesáti bodů. To se letos podařilo osmasedmdesáti vínům. Při udílení šampiona přitom platí zásada, že jedno víno může získat jen jedno ocenění.

LENKA FOJTÍKOVÁ
šéfredaktorka webu Naše adresa Hodonínsko

 

Ps. A já jen dodávám - udělejte si čas, vítězná vína si vyhledejte a ochutnejte, o tom je přece život, ne ? :)

TADY jsem ještě našel stránky vítězné firmy s nejlepším vínem... Zajímavé je, že firma se kromě vinařstvé věnuje obchodování s květinami