Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

NAŠE ADRESA: Skauti ze Suché Lozi táboří na Antonínku

Pozorovat život na Antonínku je zajímavé takřka každý den. Neustále tam můžete někoho potkat, seznámit se a popovídat si. I v těchto dnech Antonínek žije, jsou na něm skauti ze Suché Lozi. A věřte, že je velmi potěšující je pozorovat a slyšet, jak se jim tady líbí. Kéž by bylo skautů a jejich vedoucích co nejvíce! Přečtěte si o tom článek od Lenky Fojtíkové, který napsala dnes na připravovaný web NAŠE ADRESA HODONÍNSKO.

RB

 

Skauti ze Suché Lozi táboří na Antonínku

 

Třicet skautů ze Suché Lozi našlo přechodné bydliště na Antonínku. U myslivecké chaty vyrostl stanový tábor, jemuž vévodí indiánské teepee.

„Máme tady děti od první do osmé třídy. Na Antonínku táboříme poprvé," prozrazuje za chůze vedoucí tábora Eva Gazdíková. Spolu se svými svěřenci a ostatními instruktory se právě všichni vracejí ze mše svaté, která je v kapli sv. Antonína nad Blatnicí sloužena každé první úterý v měsíci.

„Všichni chodíme do kostela, a tak jsme si tuto mši nenechali ujít. Zvlášť, když ji sloužil Petr Bulvas, který byl v naší obci farářem a přijel se teď za námi podívat. Od července totiž už slouží v Holešově," říká vedoucí tábora.

Skautské středisko v Suché Lozi založili před deseti lety tři mladíci. Poté se oženili a dnes už jezdí na tábory i se svými dětmi. Jedním z nich je i manžel Evy Gazdíkové.

„Máme tady dvě kuchařky, které nám vaří v myslivecké chatě. V kuchyni ale pravidelně pomáhají i děti," prozrazuje vedoucí tábora. Každý den malým táborníkům začíná o půl osmé ráno budíčkem. Poté následuje rozcvička, snídaně, dopolední program, oběd a odpolední program.

„Jsme zde od soboty do neděle. Naším celým pobytem se jako červená nitka vine celotáborová hra Slované," připomíná Eva Gazdíková. Skauti už ale zvládli i pěší výpravu do Suchova.

„Proč právě tam? Starostou Suchova je můj strýc, který nám umožnil přespat v tamní škole," zdůvodňuje s úsměvem na rtech sympatická vedoucí. Také děti září spokojeností. Tady se nemusí nikdo ničeho bát.

Své vedoucí znají z celoroční činnosti, takže jsou v klidu i jejich rodiče. „Líbí se nám tady moc! Je tu pěkně. Nejvíc mě asi baví celotáborová hra," tvrdí devítiletá Eliška Smetanová. „Mě se zase líbí ranní rozcvičky," doplňuje kamarádku stejně stará Andrea Lukešová.

 

Lenka Fojtíková
šéfredaktorka připravovaného webu NAŠE ADRESA HODONÍNSKO