Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Naléhavé pro horňácké folkloristy - žádejte teď hned o grant + Ostrožsko v Hradišti

Tato zpráva je výhradně určena folkloristům na Horňácku, zkuste si ji prosím přečíst a případně zareagovat. Nemáš čas, takže vše píšu ve stručnosti. Jednoduše řečeno mikroregiony Ostrožsko a Horňácko zřídily Folklorní fond, kde sice zatím moc peněz není, ale přesto je moc dobře, že fond vznikl.

V minulých týdnech byla pro folkloristy z Ostrožska a Horňácka šance, aby žádali o peníze z tohoto fondu, ale z Horňácka se s jednou výjimkou nikdo nepřihlásil. Skoro bych dodal, žádné překvapení, Horňácko je pořád ještě v lečems úžasné, ale pokud jde o úřední věci, informace a podobné záležitosti, je to špatné. Jelikož tedy zájem z Horňácka nebyl, učinily mikroregiony chvályhodné rozhodnutí a pro Horňáky termín podávání žádostí prodloužily.

Kdo máte tedy zájem, podívejte se prosím do přiloženého souboru, v něm najdete veškeré potřebné informace. Každý vybraný zájemce může získat deset tisíc korun - myslím, že se hodí, s jejich pomocí se určitě dá udělat něco smysluplného... 

Jinak jsem byl včera ve Veselí nad Moravou na přehlídce dětských zpěváků, kde bylo vidět, že je na Horňácku ještě pořád řada folklorních nadějí. Všech čtyřicet vystupujících jsem nafotil (a také nahrál), fotky dám sem na stránky v příštích dnech.

A když jsem u folkloru, přikládám ještě folkloristy z Ostrožska, kteří se představí teď v sobotu 11. dubna v Uherském Hradišti na velikonočním jarmarku. Mrkněte se a zajeďte se podívat. Program, který je v příloze, jste skoro určitě ještě nikde neviděli, možná budete překvapeni, kdo všechno "od nás" se v Hradišti představí... A v Hradišti budou i Horňáci, cimbálové muziky Miroslava Minkse a Jana Minkse!

RB   

Soubory ke stažení