Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Moravská rodina brněnského rozhlasu se ozve z Blatnice

Výborný projekt Českého rozhlasu Brno s názvem Moravská rodina se ozve v pondělí 30. března z Blatnice pod Sv. Antonínkem. Této informace jsem si všiml na stránkách Mikroregionu Ostrožsko TADY, podívejte se.

Tento projekt stojí za pozornost, rozhlasáci postupně navštíví 85 obcí na jihu a východě Moravy, pokud stanici během dne posloucháte, dozvíte se o lidech v každé obci mnoho zajímavého. Jestliže jste například přesvědčeni o jisté výjimečnosti našeho regionu, při poslouchání Moravské rodiny si právě toto hodně uvědomíte.

Bohužel, osobně jen obrovsky lituji toho, že projekt nedoprovází mnohem lepší prezentace na internetu. Dovedu si představit mnoho věcí, počínaje například představením jednotlivých obcí a lidí, kteří ve vysílání vystupují až třeba po digitální archív všech vysílání z těchto obcí. Takřka jediné, co o Moravské rodině najdete, je na internetu TADY - jak si všimla Zuzka Lipárová z Mikroregionu Ostrožsko. Kéž by brněnský rozhlas alespoň dodatečně udělal zmiňovaný archív, každý by tak mohl na internetu jen kliknout na tu kterou obec a dozvědět se, co z ní rozhlas vysílal. I práce rozhlasáků by tak měla ještě větší smysl a "životnost"....

No a vysílání brněnského rozhlasu můžete poslouchat po kliknutí sem (pravý sloupec úplně nahoře, pak kliknete na Brno)), pravidelní čtenáři stránek vědí, že odkaz na on-line vysílání brněnské stanice mám vpravo na hlavních stránkách - pro mě je brněnský rozhlas mnohem více než jen "nějaká" stanice - pro své posluchače i celý náš region má obrovský význam. Jestliže se o něčem říká, že je rodinné stříbro, Český rozhlas Brno takovým cenným stříbrem je.

RB