Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Módní návrhářka Marie Zelená: fotky ze světové soutěže a další zprávy

A velkou omluvu směřuji také do Prahy Majce Zelené, rodačce z Ostrožské Nové Vsi, tedy z našeho rodného regionu. Majka je módní návrhářka, která se prosadila v Brně a v poslední době také v Praze. Už před několika dny mi poslala psaní a fotky ze světové soutěže Princess of the World 2009 - Princezny světa. Stejně jako v minulosti měla řada soutěžících její modely, čímž potvrdila, že patří do špičky našich módních návrhářů.

Vždycky, když se s ní občas potkám nebo si pošleme mail, nabádám ji, aby trošku zvolnila, protože mám pocit, že pracuje až příliš. A když vidím, jak obtížné je prosadit se v tomto "byznysu", říkám si, že málokdo má představu, co všechno její práce obnáší. Myslím ale, že už zvládá i "mediální politiku", protože například v poslední době jsem o ní četl na různých místech, ať už v okresním tisku nebo v celostátních médiích. Jeden z článků najdete i TADY.  A TADY je její fotogalerie. A doporučuju také její nové internetové stránky, které jsou TADY. A ještě jeden odkaz, TADY na jejích stránkách najdete mnoho článků, kde novináři o Majce psali.

Škoda, že do přehledu tisku a webů se mezi Blesky a Supry nedostal také náš časopis Krajem svatého Antonínka, ve kterém jsem dělal s Majkou dlouhý rozhovor. Ale uznávám, ten název časopisu by asi působil v oné přehlídce médií divně :) 

Tož, kdybyste si rozhovor chtěli přečíst, vyšel v 3. čísle časopisu, najdete ho prosím TADY, a to na straně 12. Neskromně si myslím, že ze všech článků, co o Majce vyšly, tak právě v tomto ji můžete skutečně blíž poznat...  

RB

 

A ještě její mejlík s fotkama:

 

 Ahoj Radku,

posílám Ti info ze soutěže Miss Europe & World Junior - která má od letošního ročníku nový název Princess of the World 2009 - Princezny světa. Letošní fimále proběhlo v Top Hotelu v Praze pod záštitou primátora Hl.města Prahy - Pavla Béma.

Loni jsem také byla návrhářkou soutěže a moje modely měly všechny dívky na závěrečném defilé. Samotné finále pak proběhlo na luxusní zaocaánské lodi plavbou po Středozemním moři.

Letos jsem byla opět oslovena mezi přední české návrháře a vybrala jsem si na světové finále soutěžní disciplínu - módní přehlídka - kde všech 38 finalistek předvádělo moje večerní, luxususní, ale také i extravagantní modely. Dalšími návrháři byl Luděk Hanák a Jiřina Tauchmannová.

Na světovém finále jsem byla také já odbornou členkou mezinárodní poroty. Do poroty přijela usednout a svoji korunku předat také loňská vítězka z Venezuely - Solange Elisabeth Romero Martinez.

Pro českou reprezentantku Michaelu Haladovou jsem vytvořila model v národních barvách - ve kterém se na úvod představovala. Tento model je taky trochu extravagantní a znázorňuje šaty s pěnou českého piva v národních barvách. Michaela na módní přehlídce předváděla můj páskový model.

Letošní titul Miss Princess of the World 2009 - získala Kathiel Davionnie Lampson Carter z Nikaraguy.

 

 

Posílám výsledky soutěže:

Miss Sympatie Princess of the World 2009 - Mariangela Napolitano z Itálie

II.Vicemiss Princess of the World 2009 - Katrin Mari Pavia z Malty

I.Vicemiss Princess of the World 2009 - Kim Kirsty Senogles z Jihoafrické republiky

Miss Princess of the World 2009 - Kathiel Davionnie Lampson Carter z Nikaraguy

Michaela Haladová z ČR získala titul Miss talent.

 

 

 

    Majka Zelená s nejlepšími letošními dívkami.

 

    Všechny finalistky soutěže v modelech Majky Zelené, rodačky z Ostrožské Nové Vsi. "Všechny jsem navrhla a vytvořila, s šitím mi pomáhalo 12 šikovných švadlenek," sdělila mi.

   Vítězka Kathiel Davionnie Lampson Carter z Nikaraguy. Oblečená je do modelu Majky, která mi k fotce připsala: "Tento model byl velmi náročný na zpracování, jen sukně trvala kolem 50 hodin. Jsem proto ráda, že ho předvedla právě vítězka."

 

   S loňskou vítězkou Solange Elisabeth Romero Martinez z Venezuely.

 

 

FOTO: Zbyněk Maděryč a Jindřich Špaček