Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Mimo Slovácko: Vzpomínka na zemřelou modelku (Video)

Je to smutná událost, ale možná pomůže tomu, abychom přece jen více přemýšleli, když jako šílenci jezdíme den  co den po silnicích. Chtěl bych ukázat video, které se objevilo nejdříve na facebooku a je vzpomínkou na jednu mladou a krásnou holku, která už nežije. Jela minulý týden v autě s druhou mladičkou dívkou, jenže jely rychle a v autě se zabily. Stačil okamžik a všechno krásné je pryč. Jezděme opatrně, ať už na velkých silnicích nebo například po vesnických cestách, kde se mnohdy pohybují děti.

A jelikož žiji ve vesnici jménem Ostrožská Lhota, prosím zastupitele, zda by nemohli udělat něco pro to, aby v některých ulicích byly zpomalovací pruhy či značky, omezující rychlost, nebo alespoň nekoupili světelnou signalizaci, která na začátku obce upozorňuje šílené řidiče na jejich velkou rychlost. Vsadím se, že podobnou prosbu máte na své zastupitele také někteří z vás v místě, kde žijete vy, byť signalizace je dnes už na mnoha místech - kromě Lhoty :( Omlouvám se, že tady s tímto otravuju, ale cítím se v tom hodně bezmocný. Domlouvat řidičům totiž nemá smysl, to už jsem zkoušel a je to marné. Stejně jako ústní prosby na snahu s touto situací něco dělat.

Pro neznalé musím dodat, že bezpečnost na silnici by měla hlídat policie, ale tu v naší obci jaksi neznáme, pokud tedy nečeká v noci někde v přítmí na nějakého zbloudilce, který by si chtěl cestu z hospody urychlit autem...  

 

Tady je smutné vzpomínkové video, které dali na web přátelé dívky ...

 

RB