Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Martinské hody 2014 v Kyjově - podívejte se na cenné videoukázky Tondy Vrby

Rád bych dal sem na stránky opět výběr z některých cest a videoukázek, které pořizuje především na našem Slovácku Tonda Vrba. Tady se například můžete podívat, jakou podobu měly letošní Martinské hody v Kyjově.

Strašně moc bych chtěl dosáhnout toho, aby u všech videoukázek ze Slovácka, ať těchto nebo jakýchkoliv jiných, byly vždy popisky, které by upřesňovaly, co vlastně na videu je. Jde mi o to, aby tyto mé stránky, nebo třeba i nějaké jiné, byly jakousi učebnicí Slovácka a lidové kultury, kdy je dobré znát souvislosti, protože ony souvislosti dávají lidové kultuře ještě větší zajímavost, důležitost a smysluplnost.

Proto budu šťastný, když se mi někdo ozvete na tyto či jiné videoukázky a popíšete podrobnosti, co a proč se na videu děje, z čeho ta která akce nebo tradice vychází, případně uvedete zajímavosti o lidech, kteří na videu vystupují - nebo třeba i dopíšete, díky komu se ta které akce uskutečňuje, jak moc je doma v tom kterém místě a jakou šanci má na další existenci.

Pokud by se toto podařilo, byla by to paráda. Bojím se ale, že se většinou nikdo neozve a účastníkům bude stačit, že se holt na videoukázkách vidí. Chtěl bych i takto strašně moc poděkovat Tondovi, že videoukázky pořizuje, stejně jako bych chtěl stejně poděkovat lidem, kteří jsou k němu vstřícní a například na videoukázkách mluví a poskytují rozhovory.

Všechno to považuji za nesmírně cenné a lituji tak trošku jen jednoho - že nemáme podobně zachycenou historii let či staletí minulých. I když, kdoví, jak by se lidé bavili, kdyby vnímali kameru, neustále se fotili a ještě k tomu rychle fotky posílali na facebook. To by byla kalamita, nemyslíte? :)

RB