Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Mail s videoukázkami, který mi udělal velkou radost, děkuju!!! Byl to zážitek, stojí v mailu o veselském koncertu dívčí folkové skupiny Rózinky

Z následujícího mailu, který mi dnes odpoledne "přistál" v poště, mám obrovskou radost. Našel jsem v něm totiž několik milých slov i s videoukázkami z koncertu dívčí folkové skupiny Rózinky ve Veselí nad Moravou. Plakát na tento koncert jsem měl na stránkách, strašně moc jsem chtěl i na koncert jít a nahrát ho, ale musel jsem být v práci. Loučil jsem se tedy s tím, že budu moci něco dát o koncertě sem na stránky. Jenže, otevřu dnes mail a v něm je několik následujících videoukázek i s tímto textem: 

 

Dobrý den,

narazil jsem na Vašich stránkách na plakát křestu CD Rózinek. Po zjištění u kamaradů o co jde jsem se rozhodl vydat na křest. Sál v budově ZUŠ Veselí nad Moravou praskal doslova ve švech. Někteří lidé, kteří se nevešli dovnitř, vše sledovali na obrazovce před vstupem do sálu.

Vyjádřit atmosféru slovy asi nelze, lze ji jen částečně přiblížit. Jsem muzikant, ale tak nádherný koncert a zážitek jsem dlouho nezažil. Zde posílám odkaz na některé videa z křestu (viz níže).  

Po shlednutí uslyšíte nádherné texty a hudební zpracovaní. Za tím vším stojí Kateřina Mičková z Kozojídek. Její počínání je vskutku obdivuhodné. Provázela po celou dobu křestu slovem a program jaký měly připravený byl zážitkem pro každého. Jejich pojetí křestu bylo opravdu jedinečné. Kdy místo sudiček byli účastni "sudi" a to ještě viruálně :)

Na co bych opravdu rád poukázal, je obrovské propracování textů, které Rózinky zpívají. Ve videu Co Čech to muzikant, můžete slyšet o Dvořákovi, Smetanovi o Bohuslavu Martinů. Všechno co se zde v této písni zpívá, vychází z reálií. To nám bylo sděleno samotnou Kateřinou na koncertě.

Myslím, že tady ta událost stojí za zmínku ve Vašem týdenním reportu. Omlouvám se jestli sděluji nějaké redundantní informace, či zda jste na koncertě byl.

S pozdravem Mirek

 

Strašně moc děkuju autorovi mailu i videoukázek Miroslavu Šajdlerovi, díky, díky, díky!!!!!!!!!!!!! A samozřejmě stejně tak děkuju Katce Mičkové a holkám z Rózinek za krásný zážitek. Pusťte si videoukázky, stojí to za to! A jakmile budou mít holky někde koncert, plakát samozřejmě najdete u mě na stránkách... 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

... a ještě přidám jednu videoukázku s rozhovorem, v roce 2013 jsem holky potkal a natočili jsme improvizovaně takovou videoukázku... Katka je skutečně hrozně moc šikovná a je vždycky radost vidět a slyšet výsledky její práce...