Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Lhotští turisté byli v nepříznivém počasí v Andělské hoře. Podívejte se na velmi pěkné fotky z Jeseníků a článeček

Petr Radoch ze Lhoty je mimo jiné zdatný a nadšený turista. Tento týden mi poslal mejlík se svými pěknými fotkami i článečkem o zatím poslední cestě lhotských turistů. Moc mu děkuju a vše sem velmi rád dávám. O turistech nemám tak úplně přehled, ale zdá se mi, že už prošli skoro všechno, co se projít dá :) Jinak ale samozřejmě - respekt a uznání k jejich výkonům i chuti nesedět doma za pecí.

RB 

 

Jeseníky 2. - 5 . července 2011

Do nejvyšších moravských hor jsme se rozjeli ráno 2.7. 2011 ve třech osobních autech. Po krátké zastávce v bývalém vojenském útvaru v Dětřichovicích, kde sloužil Jara Malušek (který si zavzpomínal a snad i slza ukápla), jsme dorazili k chalupě v Andělské Hoře.

Po ubytování a obědě v místním hotelu Anděl následovala procházka kolem Andělské Hory po naučné stezce na Andělský vrch a zpět - cca zahřívacích 10 km.

Večer se ve společenské místnosti odehrával karetní souboj náruživých karbaníků a zbytek, který neholdoval hazardu, sledoval osudy hrdinů tureckého seriálu.

Druhý den jsme vzhledem k celodennímu dešti strávili návštěvou zámku v Bruntále a místního akvaparku, večer se pro změnu procvičovaly mozkové závity při hře Město, jméno, zvíře...

Třetí den se počasí umoudřilo natolik, že jsme mohli vyrazit z Karlovy studánky proti proudu překrásné Bílé Opavy. Do tří čtvrtin bylo oblačné počasí - ideální k zachycení zátiší s bublající vodou. Poté se však rozpršelo a museli jsme využít hromadné dopravy pro návrat z Ovčárny zpět k autům.

Odpoledne pršet přestalo, čehož využil Petr Radoch a vydal se po okolí a na Vysokém vrchu zachytil krásnou duhu nad Jeseníky.

Poslední den jsme vyrazili z Karlova proti proudu Moravice s původním plánem jít po hřebenu na chatu Alfrédku a pak zpět do Karlova. Ale vzhledem k silnému větru a mrakům na hřebeni jsme sešli zpět do Karlova po žluté značce, celkem asi 17 km.

I přes jeden deštivý den se akce vydařila a účastníci z chalupy v Andělské Hoře odjížděli spokojeni.

 

Text a foto:Petr Radoch