Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Lhotský fotbal se loučí s nejvěrnějším fanouškem - panem Kapustou

Patřil k lidem, které už dnes potkáváme stále méně. Mnoho let obětavě, nezjištně a naprosto konkrétně pomáhal sportu v Ostrožské Lhotě, od roku 1964 například vedl jeho kroniku. Vedl ji až do do dnešních dnů, kdy pan Stanislav Kapusta zemřel. Právě dnes se s ním rozloučí jeho nejbližší i mnozí spoluobčané. Všem bude chybět. Pan Kapusta byl tím nejvěrnějším fanouškem v tom nejlepším slova smyslu, mužem, který lhotskému sportu skutečně pomáhal a měl ho ve svém srdci uložený hlouběji než kdokoliv jiný - a to po dobu, kdy jiní ke sportu přišli a zase odešli. Až jednou vznikne ve Lhotě důstojná "síň slávy" místního sportu, Stanislav Kapusta by v ní měl mít co největší místo.

Myslím, že nejlépe jeho práci vystihl Staňa Dufka, když loni dělal s panem Kapustou rozhovor. Tehdy rozhovor zahájil těmito slovy:

"Stanislav Kapusta je první - a dodnes také jediný - kronikář, který mapuje historii veškerého sportu v Ostrožské Lhotě. Je obdivuhodné, že v dnešní době zároveň ještě pomáhá s organizací a chodem fotbalového klubu, na lhotském hřišti ho můžete vidět jako pořadatele nedělních mistrovských zápasů. Bez nadsázky se dá tedy říci, že je poslední aktivní Mohykán ze staré éry Sokolů. Zažil nejlepší roky Sokola ve Lhotě a dobře si pamatuje i útlum sportu, ba dokonce pozastavenou činnost fotbalového oddílu v naší obci.
Právě díky němu máme mimo jiné exkluzivní dokumenty o historii a vzniku TJ Sokol. V polovině šedesátých let se totiž začal prokousávat archivem tehdejšího Svazu tělesné výchovy v Hodoníně a později v Uh.Hradišti, kde byly veškeré zápisy o dosavadním působení sportu ve Lhotě. Čtyři tlusté kroniky lhotské sportu - to je výsledek stovek hodin nekonečné a nedoceněné práce pana Kapusty."

Celý rozhovor je prosím TADY