Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Lhota prožila malé Nagáno - fotbalisté vyhráli pohár!!! Videa - fotky - rozhovory: Podívejte se

1307742572-lhota-nedakonice-finale-249

Dušan Dufka radostí křičel do telefonu slova o tom, že jsme mistři, a i kdyby v telefonu pouze mlčel, podle hukotu kolem něj bylo jasné, že velké a překvapivé vítězství se podařilo !!! Lhota prošla sítem vyřazovacích bojů až na úplný vrchol a z něho sesadila loňského vítěze! Cenný pohár i finanční odměna jsou doma!

Jak rád bych byl přímo na místě, takto tedy alespoň příznivcům lhotského fotbalu oznamuji, že se splnil sen trenéra Josefa Dominika, mnohých hráčů i fanoušků! Vítězství nad silnými Nedakonicemi se podařilo! Rozhodly penalty, které jsme vyhráli 5:3! Všem, kteří se o tento úspěch zasloužili, patří velký dík...

 rb

Ve finále okresního poháru zvítězili fotbalisté Lhoty, na penalty porazili Nedakonice 5:3


OSTROŽSKÁ LHOTA – NEDAKONICE 0:0 (PENALTY 5:3)

Vítězství v poháru se zapíše vedle postupu do I. B třídy jako jeden z největších úspěchů fotbalu ve Lhotě. Bylo to páteční odpoledne, na které se nezapomíná, alespoň ve Lhotě se na něj dlouho nezapomene. Skvělá atmosféra, kterou vytvořili fanoušci obou táborů. Bojovný fotbal, ve kterém se střídaly  šance na obou stranách, a v penaltovém rozstřelu větší štěstí pro svěřence trenéra Josefa Dominika. Nechejme stranou debaty, které mužstvo bylo v zápase lepší, a dejme hlasy obou trenérům po utkání:

Josef Dominik Ostrožská Lhota: Důležité bylo, že si věřili sami hráči


Musím vzpomenout uplynulý rok, kdy jsme byli také ve finále a nezvládli jsme ho, i když ta atmosféra byla podobná té dnešní. My jsme museli hrát, tak jako jsme hráli. Soupeř měl víc gólových příležitostí a byl i fotbalovější. Před zápasem jsem říkal, že nejsme favorit, ale mužstvu jsem věřil, ale důležitější bylo, že si věřili sami hráči. První půlku jsme ještě kombinovali dobře, ale v závěrečné dvacetiminutovce se projevila lepší fyzička soupeře. Měli jsme štěstí, že jsme to udrželi. Věděl jsem, že je to finále a může se stát cokoliv.  Musím pochválit gólmana Šíchu, který nás podržel a podal skvělý výkon. Stojí za to probojovat se do finále, naši fanoušci, pro které jsme vypravili autobus byli skvělý,  a je to i pro ně odměna.

Roman Sklenář Nedakonice: Soupeř se dobře připravil na defenzívu

Pro mě to byl takový zápas Česko – Japonsko. Soupeř se dobře připravil na defenzívu a proti nám to nechtěl otevřít, i když zlobil z nebezpečných protiútoků, ale s tím jsme si poradili. Snažili jsme ukázat divákům fotbal a myslím si, že se nám to povedlo. Zápas byl svojí úrovní nadstandardní okresního přeboru. Druhou půlku už jsme hráli do plných, a bylo to jenom o tom, dostat míč do branky. Bohužel, se nám to nepodařilo, ale to je fotbal. Musím pochválit nádhernou atmosféru, u nás fan club narostl do obrovských rozměrů a to je dobře. Je to sice prohra, ale nemrzí to, už jsem to zažil mnohokrát.

 

Více se o zápase dočtete v úterním Slováckém deníku

 

VIDEO: ROZHODUJÍCÍ PENALTA, KTEROU PROMĚNIL KAPITÁN LHOTY JOSEF ŠTERGENICH

 

 

 

 

Penalty:

Šicha - 1:0 Lhota


Belák - nedal Nedakonice

P. Štergenich - 2:0  Lhota

Beránek - 2:1 Nedakonice

Zalubil - 3:1 Lhota

Čagánek - 3:2 Nedakonice

Kusák - 4:2 Lhota

Lukůvka -4:3 Nedakonice

J. Štergenich - 5:3 Lhota!!!

 

VIDEO: TADY JE VÍTĚZNÁ A VESELÁ CESTA DO LHOTY

 

 

TADY SE PODÍVEJTE: PŘÍJEZD VÍTĚZŮ NA LHOTSKÝ "STAROMÁK"

 

 

 Kapitán Lhoty: Měli jsme i víc štěstí


Po dvouzápasové pauze si navlékl kapitánskou pásku a pasoval se do hlavní role pátečního finále. Čtyřiadvacetiletý Josef Štergenich s jistotou proměnil pátou penaltu a parta kolem trenéra Josefa Dominika mohla začít slavit.

Byly to nervy, ta poslední penalta?

Když jsem viděl, že nedakonický Belák druhou penaltu nedal, tak jsem začal mít nervy. Jako posledního mě určil trenér, ale zaplaťpánbů to tam spadlo.

Připravovali jste se na penalty i na tréninku?


Ve středu jsem jich pár kopal, ale dnes to nebylo o náhodě. Kopl jsem ji přesně, jak jsem chtěl.

Nedakonice byly favoritem, ale vy jste utkání nakonec zvládli. Jak těžký to byl zápas?


Začali jsme dobře a měli jsme i nějaké šance, za celý zápas jsme měli i víc štěstí. Nedakonice se dostávaly ze svých kombinací blíž k naší brance, ale díky bohu z nich nedokázaly vstřelit gól. Nám výborně zachytal gólman Zbyněk Šicha.

Jak moc bylo finále náročné po fyzické stránce?

Já zrovna moc netrénuji a bylo celkem horko, takže to bylo hodně náročné.

Kde řadíš ve své kariéře zisk poháru?

Co hraji za Lhotu, tak je to jeden z nekrásnějších zápasů. Jsem rád, že jsme pohár po loňském neúspěchu vyhráli.

Zápas se hrál v nezvykle bouřlivé atmosféře..

Děkujeme fanouškům obou táborů, ta atmosféra bylo opravdu úžasná. Bylo to prostě finále se vším všudy, takto má vypadat finálový zápas.

 

 

LHOTA SLAVÍ ...

 

PODĚKOVÁNÍ SI ZASLOUŽÍ FANOUŠCI OBOU TÁBORŮ. TADY JSOU NEDAKONICE

 

A TADY FANOUŠCI LHOTY

 

TRENÉR LHOTY JOSEF DOMINIK SE ZDRAVÍ S FANOUŠKY PO PŘÍJEZDU

A TADY KOUČ NEDAKONIC ROMAN SKLENÁŘ

 

KAPITÁN LHOTY JOSEF ŠTERGENICH PŘEBÍRÁ OD PŘEDSEDA OFS FRANTIŠKA MIKA POHÁR PRO VÍTĚZE

 

 VÍCE FOTEK JE TADY

 

Texty, fotky a video: Stanislav Dufka