Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Lhota porazila po třiceti letech Ostroh

LHOTA – OSTROH 2:1 (1:1)

Branky: 37. M Zalubil, 77. O. Zalubil - 42. Z penalty Petřík.

Lhota:

Soukeník – Matuštík (46. P. Štergenich), Jurásek, S.Zbořil, Doležal (90. Hubík) - Machala, J. Štergenich, O. Zalubil (80. Kuban), Kusák – F. Zbořil, M. Zalubil.

Trenér: Bohuslav Zalubil.

Ostroh:

Matuška – Čápek (76.Hlůšek), Lukáš, Nováček (Kunovjánek), Vaculík – Petřík, Durna, Jurčeka, Kovařík- Straka, Kusák (71. Zajíček).

Trenér: František Studénka

Rozhodčí: Zpěvák

ŽK: J. Štergenich, M. Zalubil, Doležal – Kovařík, Hlůšek.

Diváci: 410

replica watches  

LHOTA JEDE NA VÍTĚZNÉ VLNĚ

Fotbalisté Lhoty podruhé v historii porazili Uherský Ostroh

Fotbal je krásná hra. Přináší nám radost, smích, ale taky smutek a pláč.

Pro Lhoťany platila v derby se sousedním Ostrohem první citace. Po devětadvaceti letech fotbalisté Lhoty porazili v soutěžním zápase Uherský Ostroh. Rozhodující moment překvapivě klidného derby přišel třináct minut před koncem. Pilíř domácí obrany Staňa Zbořil poslal dlouhý pas na Martina Zalubila, ten viděl na malém vápně svého bratra Ondru, který balón doslova dotlačil do sítě.

Kdo čekal bitvu jako řemen, tak byl s průběhem zápasu určitě zklamaný. Oba týmy hrály o záchranu, ale na hřišti to tak rozhodně nevypadalo. První poločas se odehrál až v příliš lázeňském a pohodovém tempu. První vážnější akci si zapsali domácí zhruba po půlhodině hry. Jurásek přihrával a Martin Zalubil z první jen těsně minul Matuškovu svatyni. O sedm minut později bylo veselo na straně Lhoty. Ondra Zalubil přihrával a Martin Zalubil svým jedenáctým gólem v soutěži poslal domácí z nějakých dvanácti metrů do vedení – 1:0. Domácím to ale dlouho nevydrželo. Tři minuty před odchodem do kabin se kopala penalta za ruku Staně Zbořila. Ostrožský matador Petřík se nemýlil – 1:1.

Pěkný fotbalový moment viděly zaplněné tribuny ve Lhotě deset minut po přestávce. Jeden z nejlepších hráčů na lhotském pažitu - ostrožský Jurčeka po nahrávce Petříka pálil z první jenom těsně nad brankové konstrukce.

Druhý poločas se odehrával opticky více na straně domácích. Gólových šancí bylo ale poskromnu. Hlavička hostujícího Nováčka z nadějné pozice jen těsně minula Soukeníkovu branku. O tom, že tři body zůstanou ve Lhotě, rozhodl Ondra Zalubil. Nedůslednost obrany hostů potrestal vítězným gólem pro Lhotu.

Ve Lhotě bylo k vidění jen velmi průměrné utkání od obou mužstev a domácí divák tak mohl být spokojený jenom s výhrou a třemi body. Lhota tak pokračuje v sérii neporazitelnosti. V utkání s Ostrohem neprohráli domácí fotbalisté počtvrté v řadě.

Ohlasy trenérů: František Studénka Uherský Ostroh:

Musím říct, že jsme viděli utkání slabší úrovně. My jsme byli o něco fotbalovější a zápasu by lépe slušela remíza. I když rozhodčí zvládl derby velmi dobře, zaskočilo mě, že kraj nedelegoval na tak důležitý zápas tři rozhodčí.

Bohuslav Zalubil Ostrožská Lhota:

Měli jsme větší chuť po vítězství a musím přiznat, že s notnou dávkou štěstí jsme nakonec získali všechny body. Ze začátku zápasu jsme se nemohli dostat do hry. Z naší strany to bylo takové nervózní a upracované. Ostrožanům by vyhovovala i remíza, ale my jsme chtěli jednoznačně vyhrát, což se podařilo. Tak jako v minulém zápase proti Zlechovu, tak i dnes bych chtěl pochválit celé mužstvo.

Text a foto: std

www.slovackodnes.cz

Fotky ze zápasu také na: http://fotofotbal.blogspot.com/