Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Léto odchází... v Hluku dnes uzamkli koupaliště... Se zpěvem, slivovicí a na skluzavce ...

Je toho hodně, co bych rád dal za poslední dny sem na stránky, ale bohužel, první se musím věnovat MF DNES a teprve poté stránkám. Zatím sem tedy dávám alespoň jednu aktualitu, která je čerstvá několik málo hodin. Je z koupaliště v Hluku, které dnes definitivně zavřelo své brány. 

Letošní zavírání ale bylo úplně jiné než dříve, lépe řečeno, dřív kolem zavírání žádná sláva nebyla. Až letos - zcela nečekaně, a to díky panu Píšťkovi, do kterého by to málokdo řekl. Proto jsem byl překvapený, když mi pan Píštěk dnes dopoledne oznámil svůj záměr udělat kolem zamykání koupaliště trochu slávy. Vše měl promyšleno, písničku, kroj, klobouk... A jak slíbil, tak také večer učinil.

Sluníčko zacházelo, poslední návštěvníci vyskočili z bazénu a pan Píštěk se objevil - s písničkou, s krojem, kloboukem i slivovicí. Nic oficiálního, dloue plánovaného, ohlášeného, velkého... Ale o to srdečnějšího... Však se případně podívejte ...

Rád bych ještě dodal, že hlucké koupaliště i letos potvrzovalo, že patří k těm nejlepším a nejpopulárnějším v širokém okolí. V nejteplejší dny sem denně přišlo 1 500 i více lidí, bohužel, stačilo, aby bylo slunka méně, a lidé nepřišli. Pro mě nepochopitelné, protože na koupališti či vůbec venku je krásně, i když není zrovna hic.

Ale to je to naše zblbnutí z médií a z předpovědí počasí. Když je horko, je špatně, pozor na horko, když není, je také špatně, když má trochu foukat vítr, pozor, hrozí kalamita, raději moc nevycházejte. A nedej Bože, když má pršet - to už nás týden varují média, že přijde pohroma nebo v nejlepším záplavy. Prostě, jsme dokonale zblblí a dostrašení ...    

RB